KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-11-2019 08:24   Güncelleme : 18-11-2019 08:28

“Ölünce yakılmak istiyorum” diyen Yıldız Kenter vefat etti

2008 yılında kendisiyle yapılan bir röportajda “Ben yakılmak istediğimi söylüyorum. Bunun sebebi var; zaten mecbur olacaklar ileride bunu yapmaya” diyen ünlü tiyatro oyuncusu Yıldız Kenter, 91 yaşında hayatını kaybetti.

“Ölünce yakılmak istiyorum” diyen Yıldız Kenter vefat etti

Akciğer rahatsızlığı sebebiyle bir süredir tedavi gören Kenter, fenalaşmasının ardından Amerikan Hastanesine kaldırıldı. Kenter, hastanede öldü.

Devlet sanatçısı unvanı da bulunan sanatçı, çok sayıda tiyatro oyunu, film ve dizide rol almıştı.

“Yakılmak istiyorum”

Yıldız Kenter, 2008 yılında Odatv’ye verdiği mülâkatta, “Ben yakılmak istediğimi söylüyorum. Bunun sebebi var; zaten mecbur olacaklar ileride bunu yapmaya” demişti.

Mezarlıklarda yer kalmadığından ve bakımsızlığından şikâyet eden Kenter, şunları söylemişti:

“Eskiden ışığa günah diyorlardı kullandılar, camileri hep elektrik donattılar değil mi? Kandillerle aydınlanmıyor. Bisiklete günah diyorlardı alıştılar, araba gâvur icadıydı alıştılar hepsine. Sen Batıya bu kadar yönelmek için bu kadar çırpınıyorken batının getirdiği bu âdeti de yaşayanlara yer açılması amacı ile adapte etmemiz lâzım. Zaten ileride mecbur olacaklar. Olmamalarına imkân yok. Bizde yalnız köpekleri yakıyorlar, köpeklerin yakıldığı yerde yapılabilir. Biraz külüm karışırsa önemli değil.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA