SİYASET
Giriş Tarihi : 19-11-2019 15:25

“Saldırıya uğrayan başörtülü İnce ve Yerlikaya’yı arayıp konuştum”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, saldırıya maruz kalan başörtülü Gamze İnce ve Feyza Yerlikaya’yı arayıp konuştuğunu belirterek, “Hiç kimse unutmasın; hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Bir insanın yaşam tarzı, kimliği, inancı asla ve asla siyasete konu olmamalı” dedi.

“Saldırıya uğrayan başörtülü İnce ve Yerlikaya’yı arayıp konuştum”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemdeki siyasî konuları değerlendirdi.

Konuşmasında farklı özellikler taşıyan insanlar arasındaki birlikte yaşama kültürünün önemi üzerinde duran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bayrağımız var. Güzel bir vatanımız var mı? Var. Güzel insanlarımız var mı? Evet, bütün ülkede güzel insanlarımız var. O zaman bizler barış ve huzur içerisinde yaşamak zorundayız. Dolayısıyla kadının kılık kıyafeti, insanların inançları, insanların kimlikleri, ayrışmamıza yol açmamalı. Herkesin kimliğine, yaşam tarzına, inancına saygı gösteren bir toplum olmak zorundayız. Huzuru böyle yakalayacağız.

Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Gamze İnce ve Feyza Yerlikaya’ya saldırı yapıldı. Kendilerini aradım, morallerinin bozulmamasını istedim. ‘Bu ülkede bu tür provokasyonlar olabilir, asla üzülmeyiniz. Bu ülkenin sağduyulu insanları, bu ülkenin güzel insanları hep yanınızda olacaktır’ dedim. Onlara moralinizi bozarsanız bu provokatörün amacına ulaştığını gösterir, moralinizi bozmayacaksınız. Kimliğinizi, yaşam tarzınızı sürdürür veya sürdüremezsiniz, bu tümüyle iradenize bağlı; ama hiç kimse unutmasın, hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Bir insanın yaşam tarzı, kimliği, inancı asla ve asla siyasete konu olmamalı. Bize düşen, bu anlamda bu insanlara saygı göstermektir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA