SİYASET
Giriş Tarihi : 20-11-2019 23:33   Güncelleme : 21-11-2019 11:07

Karamollaoğlu'nun A Takımının Özgeçmişi

Genel İdare Kurulu üyelerinin katıldığı ilk toplantıda Saadet Partisi Başkanlık Divanı belirlendi. Başkanlık Divanı'nda yer alan isimler ve özgeçmişleri şöyle:

Karamollaoğlu'nun A Takımının Özgeçmişi

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi'nin ardından ilk Genel İdare Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı ardından Başkan Divanı üyeleri belli oldu. Genel başkan Temel Karamollaoğlu'nun A Takımında yer alan o isimler ve özgeçmişleri...

GENEL BAŞKAN TEMEL KARAMOLLAOĞLU

Temel Karamollaoğlu (D. 1941, Kahramanmaraş). Türk siyasetçi. 16, 20 ve 21. dönemlerde milletvekilliği, 1989-1995 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı, özel sektörde ve kamu kesiminde üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye’nin en çalkantılı dönemlerinde bürokraside ve siyaset dünyasında aktif olarak çalıştı; 1971 muhtırasını, 1980 askeri darbesini ve 1997 post-modern darbe dönemini yaşadı. Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi yönetimlerinde bulundu. 1968 yılından vefatına kadar 45 yıl Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma ekibinde yer aldı. Türkiye’nin güçlü ve bağımsız bir ülke olması için maddi ve manevi kalkınmanın bir arada yürütülmesi gerektiğini savunan Karamollaoğlu, 30 Ekim 2016 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi. Aslen Sivas’lı olan Temel Karamollaoğlu, babasının öğretmenlik yaptığı Kahramanmaraş’ta 7 Haziran 1941 yılında doğdu. Kayseri Lisesi’nden 1959 yılında mezun oldu. 1960 yılında Sümerbank bursuyla İngiltere’ye gitti. Manchester Üniversitesi Tekstil Teknoloji bölümünden 1964 yılında mezun oldu. 1967 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Üniversite yıllarında İngiltere Türk Talebe Birliği Başkanlığı yaptı ve Müslüman toplulukların sosyal faaliyetlerine aktif olarak katıldı ve FOSİS’te İngiltere Müslüman Talebe Cemiyetleri Federasyonunda yöneticilik yaptı.

1967 yılında Türkiye'ye döndü. Kısa süreli olarak Sümerbank’ta ve 1967–1972 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatında Tekstil Sektör Uzmanı olarak görev yaptı. 1973 yılında askerliğini tamamladıktan sonra Altınyıldız’da yöneticilik yaptı. 1975–1977 yıllarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında önce Teşvik ve Uygulama Genel Müdürü bilahare Yaygın Sanayiden Sorumlu Müsteşar Muavini olarak görev yaptı. Bu dönemde sanayinin gelişmesini ve Türkiye sathına yayılmasını hedefleyen önemli çalışmalar yaptı. Türkiye’deki tüm yatırımlarını/ kapasite, teknoloji ve konumu itibari ile yönlendirilerek teşvikini yapan Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğünde İstanbul’un nüfusunun artmaması ve yatırımların Anadolu’ya yayılması hususunda çaba gösterdi. Yaygın Sanayi Koordinatörlüğü döneminde, Anadolu’da Organize Sanayi Siteleri ve Küçük Sanayi Sitelerinin kurulması çalışmalarının hızlandırılmasında önemli rol oynadı. Bu dönemde Türkiye’nin her ilinde özel sektör eliyle veya devlet öncülüğünde yüzlerce yatırımlar yapıldı.

DPT’de görev yaptığı dönemde, uluslararası alandaki çalışmalara katıldı. Bu dönemde Türkiye, İran ve Pakistan arasında kurulan ülke sanayilerinin koordine edilmesi için RCD (Bölgesel Kalkınma İşbirliği) çalışmalarında görev aldı. 1969 yılında ESAM’ın kurucuları arasında yer aldı. Bu yıldan itibaren kesintisiz olarak ESAM faaliyetlerine iştirak etti, birçok dönemde yönetimde görev aldı.

Bu yıllarda Türkiye’nin maneviyat önderlerinden Mehmet Zahid Kotku’yu ve siyasette devrim mahiyetinde yeni bir hamle başlatan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la tanıştı. Bu iki şahsiyet, sonraki hayatının şekillenmesinde etkili oldu. 1977 yılında aktif siyasi hayata başladı. Millî Selamet Partisi'nden Sivas Milletvekili seçildi. 1978’de Parti Genel Kurulu Üyeliğine seçildi. Parlamento çalışmalarında KİT Komisyonu Üyeliği yaptı ve DPT’de başlattığı sanayileşme çalışmalarının takipçisi oldu. KİT Komisyonunda “Uçak Sanayi Alt Komisyonu” Başkanlığını üstlendi. Milletvekilliği döneminde Türkiye’yi üç yıl Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde temsil etti. Burada Kıbrıs ve İslam ülkeleriyle ilgili konuları aktif olarak takip etti. 1980 askeri darbesinde tutuklandı. 10 ay gözaltında tutulduktan sonra beraat etti. 1987 referandumu ile siyasi yasaklar kaldırılana kadar aktif siyasetten uzak kaldı. Bu dönemde önce özel sektörde danışmanlık yaptı, ardından beş yıl Bahariye Mensucat’ın Genel Müdürlüğü yaptı. Genel Müdürlüğü döneminde firmanın kurumsal ve fiziksel yeniden yapılanma sürecini başarıyla yönetti, rantabiliteyi artırdı. 1987 yılında referandumla birlikte siyasi hayata geri döndü ve Refah Partisi Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi. 1987 genel seçimlerinde milletvekili adayı oldu.

1989 ve 1994 yıllarında iki dönem Refah Partisi'nden Sivas Belediye Başkanlığına seçildi. Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Sivas’ın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınması amacıyla çok sayıda iktisadi, sosyal ve kültürel faaliyetin organizasyonunu yaptı. Şehrin altyapı yatırımları kısa sürede tamamlandı. Sivas modern şehir planlamasında ve belediyecilikte örnek şehir haline geldi. Belediye hizmetlerinin kapsamı genişletilerek bir ekonomik kalkınma projesi hazırlandı. Belediye öncülüğünde Organize Sanayi Bölgesi kuruldu. Vakıf çalışmalarına, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verildi, şehrin tarihi ve kültürel yapısına sahip çıkıldı.

Sivas Belediye’sindeki çalışmaları, Refah Partisi’nin aynı dönemdeki Van, Kahramanmaraş, Konya ve Şanlıurfa illerindeki belediye çalışmaları ile birlikte Türkiye’de belediyecilik anlayışında devrim mahiyetinde bir hamle yaptı ve Milli Görüş hareketinin iktidara gelmesinde rol oynadı. Bu dönemde belediye çalışmalarını; partizanlık yapmama, işi ehline verme, adil olma, rüşvet ve yolsuzluğa fırsat vermeme ve herkesin derdiyle dertlenme üzerine inşa etti.

1995 Genel Seçimlerinde Refah Partisinden Sivas Milletvekili olarak tekrar Meclis’e girdi. Bu dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Üyesi olarak görev yaptı. Türkiye’yi temsilen tüm Avrupa ülkelerine ve çok sayıda ülkeye gitti. Bu dönemde rahmetli Erbakan’ın İslam birliğinin oluşturulması, olgunlaştırılması ve D8’lerin kurulması çalışmalarına katıldı. Aynı dönemde Refah Partisi Grup Başkanvekilliğine seçildi. Bu görevini Refah Partisinin kapatılmasına kadar sürdürdü.

Refah Partisi’nin Anayasa Mahkemesince kapatılmasından sonra Fazilet Partisine katıldı. 1999 seçimlerinde Sivas’tan yeniden Milletvekili seçildi. Bu yasama döneminde NATO Parlamenter Asamblesi Üyeliği devam etti. Fazilet Partisinin 2001 tarihinde kapatılması üzerine Saadet Partisi’nin kuruluşunda yer aldı ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Erbakan’ın vefatından önce siyasi hareketin çizgisinden sapmaması için oluşturduğu Yüksek İstişare Kurulu’nda, oluşturulduğu tarihten itibaren üye olarak bulundu.

30 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevine seçildi. Evli ve beş çocuk babasıdır.

TEŞKİLAT BAŞKANI HASAN BİTMEZ

1969 yılında Giresun/Alucra’da doğdu. İlkokulu İstanbul’da okuduktan sonra Gebze İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu ve El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesinde okudu. Milli Gençlik Vakfının çeşitli kademelerinde görevlerde bulunduktan sonra 1999-2004 yılları arasında Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Kurucuları arasında yer aldığı GİLMDER [Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği]’in bir dönem başkanlığını yaptı. 2008-2010 yılları arasında yine kurucuları arasında yer aldığı IYFO [International Youth Form]’nun Genel Başkanlık görevini üstlendi. Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatında başlayan siyasi çalışmalarına Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde devam etti. Saadet Partisi Genel Merkezinde çeşitli kademelerde görevde bulunduktan sonra Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Evli ve bir çocuk babası olan Bitmez, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

SİYASİ İŞLER BAŞKANI CAFER GÜNEŞ

1961 Kırşehir doğumlu olan Cafer Güneş eğitimini Kırşehir Eğitim Enstitüsü'nde tamamladı 20. dönem milletvekili olan Cafer Güneş evli ve 3 çocuk babasıdır.

PLANLAMA VE KOORDİNASYON BAŞKANI YILMAZ BAYAT

Yılmaz Bayat, 1950 yılında Erzincan’ın Kemah İlçesinde doğdu. 1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.1975 yılında Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başladı. 1979-1980 yıllarında Milli Selamet Partisi Tokat İl Müfettişliği görevini yürüttü. 1984’de Refah Partisi Erzincan Belediye Başkan adayı ve 1987’de de Erzincan’dan milletvekili adayı oldu. 1987-1994 yılları arasında Refah Partisi Üsküdar İlçe Teşkilatı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Üsküdar İlçe Başkanlığı yapan Bayat, 1993’de Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi. 27 Mart 1994 – 2004 yılları arasında Üsküdar Belediye Başkanlığını sürdürdü. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve Milli Gazete ’de genel müdür olarak görev yaptı.

SEÇİM İŞLERİ BAŞKANI BÜLENT KAYA

Bülent Kaya, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık ve hukuk danışmanlığı yapmaktadır. Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği, İlim Kültür ve Eğitim Vakfı’nda çeşitli görevlerde bulundu. 2018 genel seçimlerinde Saadet Partisi 27. dönem Diyarbakır milletvekili adaylığı yapmıştır. Kaya, evli ve 4 çocuk babasıdır.

TANITIM VE MEDYA BAŞKANI ÖMER FARUK YAZICI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) eski Üniversite Komisyonu Başkanı olan Ömer Faruk Yazıcı yeniden Saadet Partisi Başkanlık Divanı'nda yer aldı.

STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANI ATİK AĞDAĞ

Atik Ağdağ, 1975'te Erzurum'un Pasinler ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum'da tamamladı. Gençliğinden itibaren sivil toplum faaliyetleri ve siyasi çalışmalar içerisinde bulunan Ağdağ, 2005-2010 arasında Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. 2011'den itibaren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan Ağdağ, Erzurum Üniversite Başkanlığı ve Ankara Şube Başkanlığı olmak üzere Milli Gençlik Vakfı (MGV) ve Anadolu Gençlik Derneğinde birçok görev yaptı. Milli Görüş Vakfı ve İslam İşbirliği Araştırmaları Merkezi Derneği (İSBAM) kurucu üyesi olan Ağdağ, Türkiye'nin ilk düşünce kuruluşlarından olan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) Genel Sekreterliğini ve kurucu üyesi olduğu Uluslararası Gençlik Forumu Derneğinin (IYFO) Genel Başkanlığını yaptı. Özel sektörde üst düzey yöneticilik yapan Ağdağ, evli ve üç çocuk babasıdır.

EĞİTİM BAŞKANI ERSAN BİLGİN

1978 yılında Antalya’da doğdu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gördü. Tasavvuf ve Hadis ilminde bazı hocalardan özel dersler aldı. Özel sektörde eğitim danışmanı olarak çalıştı. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Hoşsada, Peygamberimiz’İn Gençleri, Çanakkale Cihadı gibi kitap çalışmaları vardır. Refah Partisi (RP) İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği, Anadolu Gençlik Derneği Ümraniye Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanlığı, AGD Antalya Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve AGD Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu.

DIŞ İLİŞKİLER BAŞKANI MUSTAFA KAYA

Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Yönetici, uluslararası ilişkiler uzmanı. Lisansüstü eğitimini İşletme (MBA) dalında Bilgi Üniversitesi’nde yaptı.Halen dış ticaretle ilgilenmektedir. Evli, 2 çocuk babası. İngilizce biliyor. Milli Gençlik Vakfı, Milli Görüş partilerinin çeşitli kademelerinde görev aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi ilçe başkan yardımcılıkları, Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu ve İl Başkan Yardımcılığı, “Ekonomik ve Sosyal Konular Başkanlığı, Dış İlişkiler Başkanlığı, Siyasi İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı” yaptı. TV5’te “Sınır Ötesi” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Milli Gazete yazarı. Birçok ulusal ve yerel STK’larda sorumlulukları var.

MAHALLİ İDARELER BAŞKANI MAHMUT ARIKAN

1977 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladı. 1999 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Okul Başkanlığı, Saadet Partisi'nin kuruluşundan itibaren gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulundu. MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Mahmut Arıkan, evli ve üç çocuk sahibidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

GENEL MUHASEBE VE MALİ İŞLER BAŞKANI ŞERAFETTİN KILIÇ

1959 yılında Aydın'ın Çine İlçesi, Suğukoluk Mahallesi'nde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Orta ve lise eğitimini İzmir İmam Hatip Lisesi'nde aldıktan sonra Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Sakarya Üniversitesi kamu gözetimi muhasebe ve denetim standartları konulu eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. Şerafettin Kılıç evli ve 4 çocuk sahibidir.

SOSYAL İŞLER BAŞKANI FATİH AYDIN

1983 yılında Kayseri’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gördü. 3 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra siyaset hayatına başlayan Aydın, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Şube ve Bölge Üniversite Başkanlığı, Genel Merkez Üniversite Teşkilat Başkanlığı ve Şube Ortaöğretim Başkanlığı olmak üzere Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Aydın, evli ve üç çocuk babasıdır.

EKONOMİK İŞLER BAŞKANI SABRİ TEKİR

Ege Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü ile Londra Üniversitesi Ekonomi Politikası Bölümünü bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanlığı, Maliye Teorisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Salihli Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Tiflis International Black Sea Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü, Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyeliği, XX. Dönem İzmir Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. On kişilik bir ekiple meydana getirdiği {Faizsiz Yeni Bir Banka Modeli-1987-İSAV} isimli bir kitabı neşrolunmuştur.

HUKUKİ İŞLER BAŞKANI HASAN HÜSEYİN UYAR

Konya’nın Hadim ilçesi'nde 1975'te doğdu. Konya İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Uyar, Refah Partisi Konya ve İstanbul İl Gençlik Kolları’nda, Milli Gençlik Vakfı’nın çeşitli kademelerinde görev aldı. 2011 ve 2015 genel seçimlerde milletvekili adayı oldu. Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve il başkanlığı da yaptı. İngilizce ve Arapça bilen Uyar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER MESUT DOĞAN

1972 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Tokat Erbaa'da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nden 1997 yılında mezun olan Mesut Doğan, öğrenciliğinden itibaren başta Milli Gençlik Vakfı(MGV) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevlerde bulundu. 2002 yılından veri aktif siyaset içerisinde yer alan Doğan, Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın yakın çalışma ekibinde görev yaptı.

KADIN KOLLARI BAŞKANI EBRU ASİLTÜRK

23 Haziran 1971 Ankara doğumlu olan Ebru Asiltürk, ilk orta ve lise eğitimini babası ve annesinin memuriyeti dolayısıyla Ankara,Kırşehir,Muğla-Fethiye ve Zonguldak'ta tamamladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne giren Asiltürk, uygulanan" başörtüsü yasağı" dolayısıyla öğrenimine bir yıl ara vermek zorunda kaldı. 1993 yılında Ali Celal Asiltürk ile evlendi. Teşkilat hayatına 1995 yılında" Milli Gençlik Vakfı Genel Merkez Hanımlar Müesseseleşme Komisyonu Başkan Yardımcılığı "ile başladı. MGV'nin kapatılması ile vazifesine Anadolu Gençlik Derneği'nde, çeşitli komisyonlarda başkan olarak devam etti. Haziran 2014 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'na getirildi.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ABDÜLKADİR KARADUMAN

Malatya / Pütürge 1992 doğumlu.İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Anadolu Gençlik Derneği ve çeşitli STK'larda yöneticilik yaptı. Saadet Partisinin çeşitli kademelerinde görev aldı. İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Anadolu Gençlik ve Genç İstikbal dergilerinde yazıları yayımlandı. Karaduman, orta düzeyde İngilizce ve başlangıç seviyesinde Farsça bilmektedir. 24 Haziran seçimlerinde Konya Milletvekili seçilmiştir.

DENETÇİ - MUSTAFA İRİŞ

Edirne Eğitim Enstitüsü Matematik öğretmenliği mezunu. Öğretmenlik yaptı. Trakya ve Balkan ülkelerinde yerleşik şirketler grup Yönetim Kurulu Başkanı. Evli, 3 çocuk babasıdır. MTTB şube yönetimi, İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şube Başkanlığı, MGV Edirne şube kurucu üyeliği, MSP, RP İl Başkanlığı, belediye başkan adaylığı, milletvekili adaylığı, FP İl Müfettişliği yaptı.

DENETÇİ - YAŞAR CANBAY

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatından memuriyette bulundu. Öğretmenlik yaptı. Özel dershane kurucu Müdürlüğünde bulundu. Arapça biliyor. Evli, 4 çocuk babası. RP Malatya il müfettişliği, RP, FP ve Saadet Partisi Malatya milletvekilliği, GİK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı yaptı.

DENETÇİ - İLYAS TONGÜÇ

19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi mezunu. Trabzon ve Amasya’da öğretmenlik yaptı. İngilizce ve Arapça biliyor. Evli, 3 çocuk babası. MGV Amasya Şube Başkanlığı, MGV ve AGD Genel Başkanlığı, Saadet Partisi Amasya ve Ankara 2. Bölgeden Milletvekili adaylığı yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA