GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-11-2019 14:26

“Erkeğe psikolojik şiddete dur” kampanyası başlattı

Kendisini “Psikolojik şiddete maruz kalan erkeklerin sözcüsü” olarak tanımlayan Avukat Aynur Göçmen, sosyal medyada “ ‘Elinize erkeğe yapılan psikolojik şirkete dur’ yazın” kampanyası başlattı.

“Erkeğe psikolojik şiddete dur” kampanyası başlattı

Avukat Aynur Göçmen, erkeklerin adaletsizliğe uğradığı görüşünü vurgulamak için, “Kadına terazi, erkeğe tokmak” deyimini üretmiş. Erkeklerin, kadınların psikolojik şiddetine maruz kaldığını düşünüyor ve “Erkeğe Şiddete Hayır! Kadına yapılan şiddetin haklı olarak protesto edildiği ülkemizde, erkeğe yönelik psikolojik şiddetin de protesto edilmesi bekleniyor” diyerek topluma çağrıda bulunuyor.

Avukat Göçmen, bu çerçevede sosyal medyada bir de kampanya başlatmış ve kadınlara şu çağrıda bulunuyor:

“Tek suçları erkek olmak… Biraz düşünün; ‘erkeğe yapılan psikolojik şiddete dur’ diyelim. Benim gibi düşünen kadınlar, sizler elinize ‘Erkeğe Yapılan Psikolojik Şiddete Dur’ yazın. Sloganımız bu, rengimiz kırmızı…”

Göçmen, takipçilerinden ellerine ‘Erkeğe Yapılan Psikolojik Şiddete Dur’ yazıp, fotoğrafını çekerek bu fotoğrafları @AYNURGOCMEN_  adresindeki twitter hesabına DM’den göndermelerini istiyor. “Resim gönderin DM’den, hikâyemde yayınlayacağım” diyor.

Göçmen, dikkat çektiği “psikolojik şiddet”i tanımlarken, şiddet uygulayan kadınlara şöyle sesleniyor:

“Sizlerin ‘kadına şiddet’ diye tüm erkeklere yönelik yarattığınız aşağılayıcı algı nedeni ile bugün kalabalık toplu taşıma araçlarında ‘kadına yanlışlıkla elim kolum çarpacak; tecavüzcü muamelesi görüp linç edilirim’ korkusu yaşayan o kadar çok erkek var ki… Bunun adı psikolojik şiddet.

Ekonomik şiddetin psikolojik şiddete dönüşü… Kadına terazi, erkeğe tokmak gösteren adalet istemiyoruz! Ayrıcalık değil, sadece eşitlik istiyoruz.

Karısının direktifleri doğrultusunda harcayabiliyor ya da karısına veriyor. Maddi sıkıntıda olan, kendi ailesine karısının izni olmadığı için yardım edemeyen pek çok erkek var; ya da gizli gizli yardım eden... Evlilk sonrası nafaka konuları ayrı bir sorun...”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA