SİYASET
Giriş Tarihi : 23-11-2019 03:32   Güncelleme : 23-11-2019 04:13

İnce: Şerefsiz kalemşör ve saray soytarısı ile yargıda hesaplaşacağız

Önceki Cumhurbaşkanı seçiminde CHP’den aday olan Muharrem İnce, Sözcü gazetesinin başyazarı Rahmi Turan’ın “Kaynağımın iddiasına göre Erdoğan’la CHP Genel Başkanlığı için görüşen kişi Muharrem İnce’ydi” iddiasını yalanlayarak sert cevap verdi.

İnce: Şerefsiz kalemşör ve saray soytarısı ile yargıda hesaplaşacağız

Muharrem İnce, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve ‘kaynağım’ dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız” dedi.

Muharrem İnce, yayınladığı tweet dizisinde şunları kaydetti:

“Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim.

Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım.

İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız.

Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir.

Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacaktır.

Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır.

CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir.”

“Belgesi varsa Taksim’de kendimi yakarım”

Muharrem İnce, CNN Türk’te canlı olarak yayınlanan “Gündem Özel” programının konuklarından Barış Yarkadaş’ın cep telofonuna yayın esnasında bir mesaj gönderdi. Yarkadaş, İnce’nin mesajını yayında okudu. İnce, şu açıklamada bulundu:

“Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa, Taksim’de kendimi yakarım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA