GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-08-2019 22:31   Güncelleme : 26-08-2019 22:43

Hulusi Akar, “istifa eden generaller” hakkında konuştu

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 6 generalin görevinden istifa ettiğine dair iddia hakkında açıklamada bulundu. Akar, “Şu ana kadar bize intikal eden iki arkadaşımızın dilekçesi var. Kendilerine yeni hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Hulusi Akar, “istifa eden generaller” hakkında konuştu

Kuvvet komutanlarıyla beraber 3. Ordu Komutanlığını da ziyaret eden Bakan Akar, burada yaptığı değerlendirmede, terörle mücadele kapsamında personelin gösterdiği fedakârlık ve kahramanlıklara da dikkati çekti. Bakan Akar, şunları kaydetti:

“Emeklilik TSK mensuplarının da doğal bir hakkıdır. Ne zaman bu? Ocak-şubat, temmuz-ağustos aylarında. Bu manâda arkadaşlarımız hizmetlerinin tamamlanmasını müteakip veya hizmetlerimizin akışı sırasında kendi istekleri, iradeleri doğrultusunda emekli olabilirler. Doğal bir durum bu. Şu ana kadar da bize intikal eden iki arkadaşımızın dilekçesi var. Onların da emekliliklerini onayladık. Kendilerine yeni hayatlarında başarılar diliyor, yaptıkları değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin bir adım daha ileri gitmesi için görevi teslim alan arkadaşların da çalışacağına eminim. TSK bir bütündür. TSK’da görev asla durmaz; vazife sancağı devamlı ileri gider.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA