SİYASET
Giriş Tarihi : 26-11-2019 18:04   Güncelleme : 26-11-2019 18:32

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a ‘Ekrana çıkalım’ çağrısını sürdürüyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik olarak zaman zaman dile getirdiği ‘Bir televizyon programında karşı karşıya gelelim’ çağrısını tekrarladı. Kılıçdaroğlu, “Herkesin anlayacağı dilden soru soracağım, ondan da cevap bekleyeceğim. O da hangi soruyu sorarsa sorsun, ona cevap vereceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a ‘Ekrana çıkalım’ çağrısını sürdürüyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Sen ordunla gel; ben tek başıma çıkacağım”

Kılıçdaroğlu,”Külliye’ye giden CHP’li” tartışmasını değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Ekrana çıkalım’ çağrısını da tekrarladı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bizlere kumpas kuruyorlar. İsterseniz Çin Seddi’ni getirin, yıkıp geçeceğiz. Onlar sanıyorlar ki bir şey söyledik hemen geri adım atacağız. Biz haklıyız. Kumpas kuracaksın, meydanlara çıkıp bir sürü laf edeceksin. Laf edeceğine, geleceksin karşıma iki insan gibi konuşalım. Dünya kadar kanalın var. Ayrıca çok korkulacak bir adam da değilim; her insana saygılıyım, rakibime bile saygılıyım. Herkesin anlayacağı dilden soru soracağım, ondan da cevap bekleyeceğim. O da hangi soruyu sorarsa sorsun, ona cevap vereceğim. Ayrıca ben yalnız başıma çıkacağım, sen istiyorsan bir sürü adam alabilirsin, kendi yandaşların ve öğretim görevlilerin de var. Bir ordu olarak da gel. Söz veriyorum tek başıma çıkacağım.”

“Bir partiye kumpas kurmanın ve dedikodu üzerinden siyaset yapmanın doğru bir şey olmadığını” belirten Kılıçdaroğlu, “Senin görevin ne? Memleketin dünya kadar sorunu var. Sen o sorunları çözeceğine CHP ile uğraşıyorsun. Çünkü önündeki en büyük engel olarak CHP’yi görüyorsun. Sen kim oluyorsun ki CHP’yi ağzına alıyorsun? Bunu kabul etmiyorum. CHP, dünyanın en eski partilerinden biridir. CHP bir Kuvva-yı Milliye partisidir. Savaş meydanlarından çıkanlar bu partiyi kurdu. Biz onların mirasçısıyız” diye konuştu.

Özkoç özür diledi, Zengin kabul etti, Erdoğan sürdürüyor

Her insanın düşüncesi ve inancına saygılı olduklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasındaki tartışmayı da değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, bu konuda da şunları söyledi:

“Şimdi bunu diline dolamış; ‘nasıl olur da bizim başörtülü grup başkanvekilimize haddini bildiriyor?’ Genel Kurul’da bir tartışma olmuş, bizim grup başkanvekilimiz kendisinden özür dilemiş. AK Parti Grup Başkanvekili bizim grup başkanvekilimize teşekkür ediyor. AK Parti grup başkanvekili arkadaşımız bu özrü kabul ediyor. Meclis Başkanı ‘tamam’ diyor. Bitmiş bir olay neden sürekli gündemde tutuluyor? Çünkü halen ‘başörtüsü üzerinden bir şeyler devşirebilir miyim?’ diyor. Bitti o dönem, halen onu istismar ediyor, insan biraz utanır.”

Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin kadınların kılık ve kıyafetine saygı duyması gerektiğine işaret ederek, kadınların yaşadıkları sorunlara yoğunlaşması gerektiğini, kavga olacaksa da bu tür sorunlar için yapılması gerektiğin dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu seçilen sanatçı Haluk Bilginer’i de kutlayarak, dizinin çekiminde katkısı olan herkesi tebrik etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA