GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-12-2019 19:29

Bakan Soylu’dan “Adil Öksüz Almanya’da” iması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, medyada “15 Temmuz’un kilit ismi”, “FETÖ’nün TSK İmamı” sıfatlarıyla anılan Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğu imasında bulundu. Soylu, “Adil Öksüz, Almanya’da mı?” sorusuna, “Yani… Net bir şey söylememek gerekir; ama Almanya’da olduğunu…” diye karşılık verdi. Soylu, “Almanya’da olduğunu teyid eder misiniz?” sorusuna da, “Yani… Bizde kalsın” karşılığı verdi.

Bakan Soylu’dan “Adil Öksüz Almanya’da” iması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7’de yayınlanan “Başkent Kulisi” programında, gazeteci Mehmet Acet’in sorularını cevapladı.

Bakan Soylu, ABD’nin “FETÖ”ye desteğini anlattıktan sonra, “Dönelim Almanya’ya ve Avrupa’ya. Almanya ve Avrupa’da da bizim aradığımız ve Türkiye’de darbeye karışan, direkt darbenin muhatabı olan kişileri muhafaza ediyorlar mı etmiyorlar mı? Ediyorlar” dedi.

Soylu’nun bu sözleri üzerine program Sunucusu Mehmet Acet, “Adil Öksüz, Almanya’da mı?” diye sordu. Bakan Soylu, bu soruya, “Yani… Net bir şey söylememek gerekir; ama Almanya’da olduğunu…” cevabını verirken Acet, araya girerek, “Biliyor musunuz nerede olduğunu?” diye sordu. Soylu da, gülümseyerek “Biliyoruz” dedi. Acet’in “Almanya’da olduğunu teyid eder misiniz?” sorusuna da Soylu, “Yani… Bizde kalsın” karşılığı verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA