SİYASET
Giriş Tarihi : 03-12-2019 16:53   Güncelleme : 03-12-2019 17:04

“Türkiye’nin, EYT’nin maliyetini göğüsleyecek imkânları var”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) dertlerine deva olmanın anlatıldığı kadar zor olmadığını ileri sürerek, “Bir maliyeti var ama Türkiye’nin o maliyeti göğüsleyecek imkânları da var” dedi.

“Türkiye’nin, EYT’nin maliyetini göğüsleyecek imkânları var”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi.

Grup toplantısına EYT’nin katıldığına işaret eden Akşener, EYT meselesinin, ailelerle birlikte milyonlarca vatandaşı mağdur ettiğini söyledi.

EYT konusunda kademeli bir çözüm planının mümkün olduğunu belirten Akşener, “Türkiye’nin, bu kadar büyük bir yarayı tedavi edecek imkânları var. Yeter ki niyet olsun. Yeter ki yüreğiniz milletimizle birlikte atsın. ‘Bizden önceki bir uygulama’ diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Ülkeyi yönetiyorsanız, sizden önce ya da sizden sonra, bütün dertlere çare bulmak zorundasınız” diye konuştu.

EYT’nin dertlerine deva olmanın anlatıldığı kadar zor olmadığını ifade eden Akşener, şunları kaydetti:

“Bir maliyeti var ama Türkiye’nin o maliyeti göğüsleyecek imkânları da var. Ben ‘maliyet’ diyorum, onlar size ‘yük’ diyor. Milleti, kendi hazinesine yük görmek de ne demek? Para milletin, hak milletin. Siz kim oluyorsunuz da benim milletimi, kendi hazinesine yük sayıyorsunuz? Nasıl geçen haftaki sözümü dinleyip fabrika bacalarına filtre takmayı erteleyen kararı veto ettiniz ve milletin yararına bir karar verdiniz, EYT’liler konusunda da ya sözümü dinleyip, gerekeni yapacaksınız, ya da biz geleceğiz, biz yapacağız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA