Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 06-12-2019 11:13

Saadet’li Sevim: Evsizlere önce otel, sonra da iş bulalım

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, sokakta yatan evsiz vatandaşların soğuk kış günlerinde barınmaları için spor salonlarına toplanmalarının onur kırıcı olduğunu belirterek, evsizlerin ‘otel türü yerlerde’ barınmalarına imkân sağlanmasını istedi. Sokakta yatan vatandaşların 3’te 2’sinin çalışabilecek durumda olduklarına işaret eden Sevim, “Kanayan bu yaraya hep birlikte çareler arayalım” dedi.

Saadet’li Sevim: Evsizlere önce otel, sonra da iş bulalım

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, kış şartlarının ağırlaşmaya başlaması sebebiyle, sokakta yatan evsiz vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için belediye başkanlarına çağrıda bulundu.

Sevim, twitter sayfasında yayınladığı çağrısında, İstanbul’da farklı sebeplerle evsiz kalmış 6 ilâ 8 bin arasında insan olduğunu belirterek, “Bu kardeşlerimizin sorununu çözmek, hepimizin boynunun borcu. Üstelik bu insanlarımızın 3’te 2’sinin çalışabilmesi için fizikî bir engeli de yok. Bu mesele acil” dedi.

Bu kişilerin barınma problemlerinin çözülmesinin daha da acil olduğunu belirten Sevim, şunları kaydetti:

“Havanın çok soğuk olacağı günlerde, belediyelerin tüm evsizleri bir spor salonuna, bir kültür merkezinde ağırlıyor olması, hiç yoktan iyi denebilir. Art niyet elbette yok ancak bu davranış, üzülerek ifade ediyorum ki, onur kırıcı. Ayrıca, geçtiğimiz dönemlerde evsizlerle yaptığımız görüşmelerde, bu tarz yerlerde başlarına bir şey gelmesinden çekinen insanlarımız olduğuna da şahitlik ettik.

Ben buradan, tüm belediye başkanlarına çağrıda bulunmak istiyorum:

Bu kardeşlerimizin, toplu mekânlar yerine otel türü yerlerde konaklamalarına imkân sağlayacak adımlar mutlaka ve süratle atılsın. Havanın çok soğuk olacağı zamanlarda, bu insanlarımız gidip oralarda güvenli bir şekilde konaklasın. Sonrasında ise kanayan bu yaraya hep birlikte çareler arayalım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA