SİYASET
Giriş Tarihi : 06-12-2019 23:20

“O başkan yardımcısı, belediye meclisi üyeliğinden de ayrılmalı”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, şoföre ‘selâm cezası’ veren ve görevden alınan Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi’nin Belediye Meclisi Üyeliğinden de ayrılmasını istedi.

“O başkan yardımcısı, belediye meclisi üyeliğinden de ayrılmalı”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Ömer Çelik, Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi’nin, kendisini gördüğünde ayağa kalkmayan şoföre, tuvaletin önünde oturup, kendisini her gördüğünde ayağa kalkarak selâm verme cezası vermesini de değerlendirdi. Çelik, şunları söyledi:

“NATO zirvesinden dönerken hepimizi üzen bir olay yaşandı. Biliyorsunuz Güngören Belediyesi’nde bir kardeşimize belediye başkan yardımcısının çirkin bir davranışı söz konusu oldu. Enes kardeşimize dönük bu çirkin davranış biçimi hepimizi fevkalade üzmüştür.

Buradan AK Parti MKYK’sinden Enes’e sesleniyorum: Enes gözlerinden öpüyoruz, sana sevgilerimizi iletiyoruz. Seninle beraberiz. Sana yapılan bu çirkin davranışı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Bu belediye başkan yardımcısı görevden alınmıştır. İnsanlık dışı bir davranış söz konusu olmuştur. Herhangi bir yerde bir amir memur ilişkisi içerisinde doğru bulunmayan bir konu varsa bunun nasıl değerlendirileceği, buna dönük nasıl bir girişim yapılacağı kurallarla bellidir; ama genç bir insanı bu şekilde, onurunu kıracak şekilde cezalandırma biçimi o genç insana bir zarar vermez, bunu yapanın sicilini ortaya koyar.”

Çelik, “Bu belediye başkanlığından istifa eden şahsın, Belediye Meclis, üyeliği söz konusu. Hiçbir şekilde Belediye Meclisi üyeliğine devam etmesini de uygun bulmuyoruz. Belediye başkan yardımcılığından sonra bu görevden ayrılması gerektiğini değerlendiriyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA