SİYASET
Giriş Tarihi : 11-12-2019 16:47

“İdealist duygularla girdim, ‘Türk’üm’ dedim diye ihraç edildim”

Geçmişte seçim öncesi yaptığı bir konuşmasında AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek çağrısı yaparken “Eğer Peygamber Efendimiz gelip bu sahneyi görseydi, hepimizle gurur duyardı diye düşünüyorum” diyen 24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş, partiden ihraç edildi. Gündeş, yaptığı açıklamada, “AK Parti, ‘Türk’üm’ dedim diye, ‘Suriyeliler vatanlarına dönsün’ dedim diye beni ihraç etti” dedi.

“İdealist duygularla girdim, ‘Türk’üm’ dedim diye ihraç edildim”

AK Parti’den ihraç edilen 24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş, ihraç kararını, twitter sayfasında değerlendirdi. Gündeş, şunları kaydetti:

“AK Parti, ‘Türk’üm’ dedim diye, ‘Suriyeliler vatanlarına dönsün’ dedim diye beni ihraç etti. Bu fikirlerimi ilk defa 2011’de milletvekili seçildiğimde, 2011 ve 2012 yılı AK Parti Kızılcahamam toplantılarında 1500 kişi önünde elime mikrofon alarak söyledim. Yeni fikirlerim değildir.

Ayrıca milletvekilliği yaptığım 2011-2015 yılları arasında televizyon programlarında, çıktığım canlı yayınlarda da hep aynı fikirleri savundum. O dönem sosyal medyayı etkin kullanmadığım için bazı takipçilerim bunlara rast gelmemiş olabilir. Ancak bu düşüncelerim yeni değildir.

Bana ‘Neden AKP’den milletvekili oldun?’ diyorlar. 2011’e kadar politize değildim. Siyasî partileri ve hiçbir siyasetçiyi tanımıyordum. İTÜ’de hayatını bilime vakfetmiş bir Profesördüm. Vatanıma, milletime daha çok hizmet etmek istediğim için, tamamen idealist duygularla siyasete girdim.

Hiçbir zaman bir partinin, bir insanın, bir çıkar grubunun, bir lobinin milletvekili olmadım. Ben sadece Büyük Türk Milletinin vekili oldum.

2011’de milletvekili seçildikten sonra çok kısa sürede politize oldum. Atatürk’ün, Türk milliyetçiliğinin değerini 2011’den itibaren her gün artarak idrak ettim. Siyaseti yaparak öğrendim. AK Parti’de siyaset yapmak, benim bugünkü politik düşüncelerimin oluşmasına temel olmuştur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA