SİYASET
Giriş Tarihi : 14-12-2019 00:41   Güncelleme : 14-12-2019 01:36

“Yeni partiler, uygulanan politikalarda değişikliğe sebep olur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, yeni kurulan partilerle Türk siyasî hayatının bundan sonra farklı bir tarzda şekilleneceğinin ortaya çıktığını ifade ederek, “Ben, özellikle bu noktada Sayın Erdoğan’ın politikalarında da birtakım, en azından uygulamalarda değişikliğe gideceğini düşünüyorum” dedi. Karamollaoğlu, yeni partilerin kurulmasının faydalı olacağı kanaatinde olduğunu söyledi.

“Yeni partiler, uygulanan politikalarda değişikliğe sebep olur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Haber Türk televizyonunda yayınlanan “Nedir Ne Değildir?” programında gazetecilerin sorularını cevapladı.

“Biz, geleceğin Saadet’le geleceğine inanıyoruz”

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu “Gelecek Partisi”ni ve Ali Babacan’ın kuracağı partiyi nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Karamollaoğlu, “Siz şimdi ismi söyleyince benim hoşuma gitti; çünkü bizim esas sloganımız, ‘Gelecek, Saadet’le gelecek.’ Yani onun için iyi bir şey. İlk adım, müsbet bir adım. Hayırlı olur inşallah diyelim; çünkü biz, geleceğin Saadet’le geleceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni partiler, Erdoğan’ın politikalarını değiştirmesine sebep olur”

Türk siyasî hayatının bundan sonra farklı bir tarzda şekilleneceğinin ortaya çıktığını ifade eden Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti, başlangıçtaki kimliğini, başlangıçtaki kadrosunu tamamen kaybetti. Yani Sayın Erdoğan’la yola çıkanlara bakarsak, hemen hemen, yola çıktığında kendisiyle beraber olan arkadaşlarının hiçbirisi yanında kalmadı. Başta Sayın Gül olmak üzere, Babacan olmak üzere, Davutoğlu… Tabii Davutoğlu, başlangıçta bürokrat olarak girdi; işin içinde kendisi siyasetçi olarak kuruluşta bulunmadı. Yani bu, yeni bir arayıştır. Nasıl şekillenir, bilmiyorum. Ben, faydalı olacağı kanaatindeyim. Yeniden bir şekillenme oluyor bir defa. Artık bu basmakalıp olarak ‘Bundan sonra şu olur’ diye kesin bir tavır ortaya koymak mümkün değil. Ben, özellikle bu noktada Sayın Erdoğan’ın politikalarında da birtakım, en azından uygulamalarda değişikliğe gideceğini düşünüyorum.”

Karamollaoğlu, bu sözlerine bağlı bir soru üzerine bu değişikliğin daha demokratikleşme istikametinde olacağını kast etmediğini ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA