Uluslararası Ataşehir tenis turnuvası sona erdi Uluslararası Ataşehir tenis turnuvası sona erdi

Saç şekillendirirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunduğuna vurgu yapan Kaymak, “Saçların gereğinden fazla yıkanması saç neminin kaybedilmesi anlamına gelir. Ayrıca saç şekillendirirken doğru saç bakım ürünleri kullanılmalı. Düzenli bir bakım uygulaması gerçekleştirilmeli.” ifadelerinde bulundu.

Doğru saç şekillendirmenin kadınlar için önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen İlhan Kaymak, konuyla ilgili açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Saç şekillendirmek, estetik ve göz alıcı saç görünümüne ulaşmak adına önemli. Saçlarda şekillendirme işlemlerinde bazı hatalar yapılıyor. Örneğin saçların sık sık yıkanması aslında hatalı bir uygulama. Çünkü sürekli saçların yıkanması, saçın neminin kaybolmasına neden oluyor. Bu ise çok daha sönük bir saç görümü anlamına geliyor. Öte yandan saçları yıkadıktan sonra ilk etapta havlu ile kurulamak da önemli. Böylelikle saçların ıslaklığı alınmış oluyor. Havlu ile kurutma sonrasında saç yapısına uygun saç bakım kremleri kullanılmalı ve saçlara şekil verilmelidir.”

Saçların Gereğinden Fazla Yıkanması Saçın Nem Kaybetmesine Neden Olur

Saç bakımından doğru bilinen yanlışlar hakkında açıklamada bulunan İlhan Kaymak, konuyla ilgili açıklamalarında bu yanlışlardan bahsetti: “Birçok kişi saçlarını sık sık yıkıyor. Böylelikle çok daha temiz bir saç yapısına ulaştıklarını düşünüyorlar. Fakat sık sık saçların yıkanması, saç diplerindeki doğal yağların gitmesine ve saçların cansız bir görünüm elde etmesine neden oluyor. Bunun yanı sıra saçlar çok fazla yıkandığında nem kaybı da yaşanıyor.”

Doğru Saç Bakım Ürünleri Kullanılmalı

Her saç tipi için farklı saç bakım ürünleri bulunduğunu belirten İlhan Kaymak, “Doğru bir saç bakımı için saç tipiyle tam olarak uyumlu saç bakım kremleri kullanılmalı. Yanlış ürün, saçlarda istenilen görünümün oluşmasına engel oluyor. Uzman ekibimizle biz, saç bakımında titiz bir çalışma benimsiyoruz. Saçların çok daha hacimli bir görünüm elde edebilmesi için doğru saç bakım uygulaması gerçekleştiriyoruz. Böylelikle sağlıklı uzayan saç yapısına ulaşılmış oluyor.” sözleriyle açıklamalarını noktaladı.