Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabı üzerinden gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu EYT'lilerin sorunlarının biran önce çözülmesi gerektiğini söyleyerek ekonomik problemlere de değindi. Saadet Partisi lideri "açlık sınırının altında bir hayata mahkum edilmesi vicdansızlıktır!" diyerek hükumetin ekonomi politikalarına tepki gösterdi.

İşte Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun o paylaşımları:

Birlik ve beraberliğimiz açısından hassasiyet göstermemiz gereken en öncelikli mefhum adalettir. Adalet yara almışsa, diğer hiçbir şeyin tedavisi mümkün olmaz. Hukuk rafa kaldırılmışsa, tedavülde olan diğer şeylerin hiçbir faydası ve kıymeti yoktur!

KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ'ya ulaştı

KHK meselesi hepimizin malumu; toplumsal vicdanı zedeleyen ve 6 yıldır kanayan bir yara. Defalarca dile getirdik, iktidarı defalarca uyardık. Fakat iktidarda bulunanlar hatalarını telafi etmek yerine, ne yazık ki ısrarla yeni yanlışlar yapıyor. KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ'ya ulaştı, sadece sağır taklidi yapanlar duymuyor.

Şimdi de geçici bir maddeyle, bir günde 6 binden fazla insanın işini, ekmeğini elinden aldılar. Hem de sorgusuz, sualsiz; savunma için verdikleri 1 haftanın dolmasını dahi beklemeden!

Hangi hakla, hangi vicdanla, hangi değer yargısıyla ve hangi hukuk kaidelerine göre?

Sadece ama sadece "ben yaptım oldu", "ben şu an iktidardayım, gözünün üstünde kaşın var, ben seni beğenmiyorum" mantığıyla yapılıyor tüm bunlar!

Aliya İzzetbegoviç'in şu sözleriyle, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidarda bulunanlara bir kez daha sesleniyorum:

Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti

"Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah'ın önünde hesap verecektir!"

Evet sonsuz iktidar yoktur ve herkes yaptığının hesabını belki bu dünyada, fakat ahirette mutlaka verecektir!

Özellikle, inançlı olduklarını iddia eden kesimlere bunu söylemeyi görev addediyorum.

“İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz”

Biz isteriz ki, siz bu yanlışlarınızdan ve zulümlerinizden vazgeçin; bu vebalden kurtulun. Fakat yanlışınızda ısrar etmeye kararlıysanız; bilin ki biz de KHK mağduriyetlerine son vermeye ve bu adaletsizliklere dur demeye kararlıyız. İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz!