İlki CHP ev sahipliğinde gerçekleşen 6’lı masanın son toplantısı Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, toplantının ortak gündem maddelerini belirlemek için altılı masanın liderlerini ziyaret etmeye hazırlanıyor. Karamollaoğlu’nun ziyaretlerinden sonra 6’lı Masa’nın gündem maddeleri belirlenecek. Gündem maddelerinin belirlenmesi ve komisyonların çalışmalarının tamamlanarak rapor haline getirmesinden sonra Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde 6’lı Masa 21 Ağustos’ta toplanacak. Toplantının ardından ise önemli bir deklarasyonun kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Son toplantı, saadet partisi ev sahipliğinde gerçekleşecek

İlki 12 Şubat’ta CHP’nin ev sahipliğinde Ahlatlıbel’de gerçekleşen 6’lı Masa’nın son toplantısı ise Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde 21 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. 21 Ağustos öncesi toplantının gündem maddeleri için bir taslak oluşturan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ana gündem maddelerinin belirlenmesi için liderler turuna başlayacak. Liderlerden toplantının gündem maddeleri ile ilgili fikirlerini alacak olan Karamollaoğlu, ziyaretlerin tamamlanmasından sonra ise toplantının ana gündem maddeleri de belirlenmiş olacak.

İlk periyodun son toplantısı 21 ağustosta

Karamollaoğlu'ndan Bakan Kirişci'ye cevap: Anadolu hepimize yeter Karamollaoğlu'ndan Bakan Kirişci'ye cevap: Anadolu hepimize yeter

Zirvenin ana gündem maddelerinin dışında ise daha önceki toplantılarda kurulan komisyonların yaptığı çalışmalar da yine masada değerlendirilecek. Toplantı öncesi komisyonlar da hummalı bir çalışma yürütürken, komisyonların da raporlarını 21 Ağustos’tan önce tamamlanması planlanıyor. Öte yandan 21 Ağustos’ta toplanacak zirvenin ilk periyodun son toplantısı olmasından dolayı önemli kararların da alınması bekleniyor. Özellikle dikkat çeken bir deklarasyonun kamuoyuyla paylaşılması beklenirken, yeni bir yol haritasının da açıklanması bekleniyor.