“Huzur, adaleti teslim almakla değil, adalete teslim olmakla sağlanır”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, HSK Üyesi Hamit Kocabey’in, HSK üyeliğinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı istişare sonucu istifa ettiğini açıklaması konusunda, “Endişemiz büyüyor” açıklaması yaptı.

SİYASET - 2021-10-17 03:33:19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Üyesi Hamit Kocabey’in istifasını, Twitter sayfasında şöyle değerlendirdi:

“Toplumsal huzur, adalete teslim olmakla sağlanır, adaleti teslim almakla değil! Aniden yapılan atamaları, görevden almaları tartışırken, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda açıklama yapılmaksızın gerçekleşen istifayı aklımız, mantığımız kabul etmiyor. Endişemiz büyüyor!”

MHP’nin ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin avukatlığını yapmış olan HSK Üyesi Hamit Kocabey, istifası hakkındaki açıklamayı, oğlu Nizameddin Kocabey’in Twitter sayfasında yayınlamış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa ettim”

“TBMM tarafından seçilmiş olduğum HSK üyeliği görevimden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım. Dünden bu yana binlerce güzel söz ve temenni duyduk, herkese şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığımız 4,5 yılda binlerce insanın hayatına dokunduk, devletin ve milletin hukukunu gözeterek mücadele verdik. Hayatımız boyunca bulunduğumuz noktada hiçbir yanlışa göz yummadık. Gelinen aşamada verdiğimiz kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Günün Diğer Haberleri