“Ankara’da faturasını ödeyemeyen 107 bin kişinin doğal gazı kesildi”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yoksulluğun giderek arttığını belirterek, 2021’in ilk 8 ayında sadece Ankara’da doğal gaz faturasını ödeyemeyen 107 bin 679 kişinin doğal gaz aboneliğinin kesildiğini kaydetti.

SİYASET - 2022-01-12 10:12:29

“Siz, o soyguncuların ortağı mısınız?”

20 Aralık gecesi dolar kurunda ciddi bir düşüş olduğunu, o gece birilerinin dolarlarını 18 liradan bozdurup 2 gün sonra 13 liradan tekrar satın alarak milyarlarca lira para kazandıklarını ileri süren Kılıçdaroğlu, bu kişilerin kimler olduğunun araştırılması için TBMM’de önerge verdiklerini ancak AK Parti ve MHP milletvekillerinin önergeyi reddettiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Buradan açıkça milletime şikâyet ediyorum; AK Parti’nin milletvekilleri, MHP’nin milletvekilleri, fakirin fukaranın yanında değil soyguncuların yanında yer almıştır. Hem hak diyecekler, hukuk diyecekler, 84 milyon insan soyuluyor, ‘Ya kim soydu bunu? Bu devleti kim soydu? Araştıralım.’ ‘Hayır, araştırmayın. Dokunmayın buraya’ diyorlar. Siz, ortak mısınız onlara? Bu soruyu sormak benim hakkım. Siz, o soyguncuların ortağı mısınız? Niye izin vermiyorsunuz?” diye konuştu.

AK Parti ve MHP seçmeni de rahatsız

Kılıçdaroğlu, SODEV’in kamuoyu araştırmasına göre ankete katılanların %80,9’unun ‘Bu önergenin kabul edilmesi gerekirdi’ şeklinde görüş belirttiklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu, araştırmaya göre AK Parti seçmeninin %66,2’sinin, MHP seçmeninin de %74,5’inin de bu görüşte olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, kendi iktidarlarında devleti soyanları araştırıp bulacaklarını söyledi.

“Sadece Ankara’da ilk 8 ayda 107 bin 679 kişinin doğal gazı kesildi”

Yoksulluğun giderek arttığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bir CHP milletvekilinin soru önergesine verilen cevaba göre, Ankara’da doğal gaz faturalarını ödeyemedikleri için doğal gaz abonelikleri kesilen vatandaşların sayısını açıkladı. Kılıçdaroğlu, sadece Ankara’da 2019 yılında 74 bin 61, 2020 yılında 87 bin 626, 2021’in ilk 8 ayında da 107 bin 679 kişinin doğal gazının kesildiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Şimdi saray ve şürekâsına sormak zorundayız. Beyefendi, sen orada rahat oturuyorsun. Bir elin yağda, bir elin balda. Ev kirası vermiyorsun, doğal gaz parası vermiyorsun, ulaşım parası vermiyorsun. Su parası vermiyorsun. Elektrik parası vermiyorsun. Bu adamcağızlar doğal gaz faturasını ödeyemedikleri için 107 bin 679 kişinin doğal gaz saati kapatılıyor.”

Günün Diğer Haberleri