“Çiftçiyi girdi maliyetlerinin altında ezdiniz”

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarına değinerek, “Gübreye, mazota, elektriğe her gün zam yaparak mı memleketin her karışını ekeceksiniz?” dedi.

SİYASET - 2022-01-13 13:43:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, çiftçilerimizi ve üreticilerimizi zorlayan su, elektrik, gübre ve yem fiyatları fahiş oranda zamlanmıştır diyerek tepki gösterdi.”

Çiftçi nasıl üretim yapacak?

“Geçtiğimiz yıl bu günlerde 7 Lira olan mazot fiyatı bugün 14 Lira, muhtemelen yarın 14 Lira’yı da geçecek. Çiftçinin en önemli girdi maliyetini oluşturan mazot daha ne kadar zamlanacak, bu zamlar karşısında çiftçiye ne öneriyorsunuz?”

Zam yaparak mı ülkenin her karışını ekeceksiniz

“Memleketin her karışını ekeceğiz’ diyorsunuz, çiftçiyi girdi maliyetlerinin altında ezerek mazota, gübreye, elektriğe her gün zam yaparak mı memleketin her karışını ekeceksiniz”

Yerli ve milli olmak hamasetle olmaz

Yerli ve milli olmak için tarımı ayağı kaldırmakla, çiftçiyi desteklemekle ve dışa bağımlılığını ortadan kaldırmakla olur. Gerisi sadece laf-I güzaftan ibarettir. Diye söyledi.

Günün Diğer Haberleri