“Hepimiz ama hepimiz suçluyuz”

Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde intihar etmesi sonrası Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, “hepimiz ama hepimiz suçluyuz ve sorumluyuz” diye açıklama yaptı.

GÜNDEM - 2022-01-14 12:22:26

Siyer Vakfı kurucusu, Araştırmacı yazar. Muhammed Emin Yıldırım, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde intihar etmesi sonrası Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yaptı.

Muhammed Emin Yıldırım’ın paylaşımı şöyle:

"Enes, yürekleri yakarak; hem de geriye yine olan-bitenden ders çıkarmayan binleri bırakarak gitti. Suçlamaları ve ideolojik saplantıları bir tarafa bırakıp başka Eneslerin bu acıları yaşamamaları için hepimizin kendisini sorgulaması ve gerekli adımları atması gerekiyor...

Akıllı, zeki, genç bir evladımız, hayatının baharında canına kıyıyor ama biz halen buradan gerekli dersler çıkaracağımıza düşmanlık, nefret, öfke üretiyor; ideolojik ve siyasi saplantılarla meseleyi farklı bir şekilde ranta çevirmenin yollarını arıyoruz...

- Kendi ideolojisinden başka düşüncesi olmayan ve insan öğüten yapılar

- Gençlerdeki değişim ve dönüşümü bir türlü anlamayan cemaat, vakıf ve dernekler

- Gençlerin duygu dünyasına hitap etmeyen hocalar

- Gençlere yaşanabilir bir zemin hazırlamayan devlet...

Yani hepimiz ama hepimiz suçluyuz ve sorumluyuz...Keşke karşılıklı suçlamaları bir tarafa bıraksak da gerekli adımları atsak...Keşke herkes başkalarını yargılayacağına kendine dönse ve kendini iyi bir muhasebeye çekse.

 

Günün Diğer Haberleri