ÖSYM tarafından yapılan 2022  KPSS’de soru çalındığı iddiaları üzerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı ÖSYM’nin eski başkanı Halis Aygün'den konu ile ilgili ilk açıklama geldi.

Bizim Yaka Kocaeli gazetesine konuşan ÖSYM’nin eski başkanı Halis Aygün, 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala "itibar suikastı" yapıldığı iddiasında bulundu.

"Birileri rahatsız olmuş ki düğmeye bastı"

Bakan Akar: Türkiye uluslararası ortamda özne haline geldi Bakan Akar: Türkiye uluslararası ortamda özne haline geldi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla inceleme başlatılan ÖSYM’nin eski başkanı Halis Aygün, “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” açıklamasında bulundu.

Üniversiteye akademisyen olarak geri dönecek

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nca başlatılan inceleme sonuna kadar Ankara’da kalacağını belirten ÖSYM’nin eski başkanı Halis Aygün, “Ben 4 yıl önce Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını ardından üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım” ifadelerini kullandı