Teşhisi konulmayan koronavirüse ilişkin çelişkili açıklamalar devam ederken, dünya ülkeleri dijital kodlama çalışmalarına hızla devam ediyor. Sağlık çalışanlarının nasıl bir virüsle karşı karşıya olduğunu adlandıramadığı süreçte, bazı sağlık çalışanları yaşananların büyük bir yalandan ibaret olduğunu ifade ediyor.

Göğüs Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Okan Özdemir'de sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımlardan birinde,  "#PCRyalan ,”bu testle hastalık tespit edilmez,COVİD oradan geçmiş mi ve COVİD e benzer bir çok şey tespit edilebilir ancak” diye 6-7 aydır bağırıyorum,ses sonunda derinlere ulaştı. İcat edenden daha mı iyi bileceksiniz? Zaten yaşıyor olsaydı bu teste kesinlikle karşı çıkardı." dedi ve sürece dair bilgilendirmede bulundu.

Op. Dr. Mehmet Okan Özdemir daha öncede yaptığı paylaşımda, "Dijital Karnenize A$Ilarınızı işletmezseniz oy kullanamayacaksınız,maaş alamayacaksınız, telekomünikasyon cihazları alamayacak ve kullanamayacaksınız.Seyahat edemeyecek,yurtdışına çıkamayacaksınız.Yani #mevzusağlıkdeğil. Ha bir de tasmanızı çok gerdirip efendinizi kızdırmayın." demişti.

Bakan Koca duyurdu: Sağlıkçıların özlük hakları devreye giriyor Bakan Koca duyurdu: Sağlıkçıların özlük hakları devreye giriyor