Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayramlaşma hareketliliği yaşandı. Saadet Partisi 19 partiye bayramlaşma ziyareti gerçekleştirerek en çok partiyle bayramlaşan siyasi parti oldu.

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arasında bayramlaşma hareketliliği yaşandı. AKP'den CHP'ye, MHP'den İYİ Parti'ye kadar birçok parti bayramlaşma programlarını gerçekleştirdi. 

Saadet Partisi, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya ve Bülent Kaya'nın öncülüğünde 19 partiye bayramlaşma ziyareti gerçekleştirerek, siyasette kutuplaştırma yerine birleştiriciliğin merkezinde yer aldı. Saadet Partisine gerçekleştirilen ziyaretlerde ise Saadet Partisi sözcüsü Birol Aydın parti temsilcilerini ağırladı.

Karamollaoğlu: İktidar tüm kurumlarıyla iflas etmiş, çoklu organ yetmezliği yaşıyor Karamollaoğlu: İktidar tüm kurumlarıyla iflas etmiş, çoklu organ yetmezliği yaşıyor

AKP SADECE 11 SİYASİ PARTİYLE BAYRAMLAŞTI

AKP başta olmak üzere birçok siyasi parti bayramlaşma programlarında bazı partilere yer vermedi. Ümit Özdağ'ın genel başkanlığını yürüttüğü Zafer Partisi ile TBMM'de grubu olan AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti bayramlaşmadı. 

8 parti ile bayramlaşacak olan MHP'nin listesinde HDP'nin yanı sıra İYİ Parti ve Zafer Partisi de bulunmadı.

AK Parti; CHP, MHP, HÜDAPAR, Saadet Partisi, BBP, DSP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi olmak üzere toplam 11 parti ile bayramlaştı.

CHP; DSP, Vatan Partisi, HDP, İYİ Parti, BBP, DP, MHP, Saadet Partisi, Anavatan Partisi, Genç Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi, BTP, TDP ve Memleket Partisi olmak üzere 16 parti ile bayramlaştı.

MHP; DSP, AK Parti, BBP, TDP, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi, CHP ve Memleket Partisi olmak üzere 8 parti ile bayramlaştı.

İYİ Parti ise; TDP, Saadet Partisi, DP, CHP, Milli Yol Partisi, AK Parti, DSP, Gelecek Partisi, DEVA, Anavatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Genç Parti, HÜDAPAR , BTP, Memleket Partisi ve Merkez Parti olmak üzere toplamda 16 siyasi parti ile bayramlaşma programı gerçekleştirdi.

19 PARTİ İLE BAYRAMLAŞAN TEK PARTİ SAADET PARTİSİ

Siyasi partilerin arasında 19 parti ile bayramlaşan tek parti Saadet Partisi oldu. Saadet Partisi'nin bayramlaşma programı gerçekleştirdiği parti listesi şu şekilde:

 1. Demokrat Parti
 2. Büyük Birlik Partisi
 3. İYİ Parti
 4. AK Parti
 5. Vatan Partisi
 6. MHP
 7. DSP
 8. HÜDA PAR
 9. CHP
 10. DEVA PARTSİ
 11. GELECEK PARTİSİ
 12. HDP
 13. YENİDEN REFAH PARTİSİ 
 14. MİLLİ YOL
 15. ZAFER PARTİSİ
 16. BTP
 17. TDP
 18. MERKEZ PARTİ
 19. ANAVATAN PARTİSİ