İşgalci İsrail ordusu 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde mazlumları hedef almaya devam ediyor.

Filistinlileri vahşice öldüren işgal ordusuna İslam ülkelerinin iktidarları sessizliğini korurken dünya mazlumlar için ses olmaya çalışıyor. Dünyanın dört bir yanında savaşın bitmesi için sokaklarda protestolar düzenleniyor. 

"Çıplak arama iddiası" 

Aşırı sıcak karpuzun tadını kaçırdı; Fiyatı 2 kat arttı Aşırı sıcak karpuzun tadını kaçırdı; Fiyatı 2 kat arttı

Türkiye’de ise STK’lar birçok şehirde eylemler düzenleyerek Türkiye’nin işgalci İsrail ile ticaretini durdurmasını ve İsrail’e karşı yaptırımların ağır olmasını dile getirerek iktidara defalarca meydanlardan seslendiler. İktidar İsrail’i sadece kınayarak soykırımdan 7 ay sonra ihracatı durduklarını açıkladı. Ancak Azerbaycan’a ait enerji şirketi SOCAR’ın İsrail ile ticarete devam etmesi tepkilerin odağında oldu.

AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi

'Filistin İçin Bin Genç' grubu SOCAR önünde İsrail ile devam eden ticareti protesto ettiği sırada gözaltında alınan gençler oldu. Gençler serbest bırakıldı ancak gözaltına alınanların tesettürlü kişilerde dahil olmak üzere ‘çıplak arama’ya maruz iddiası gündeme geldi. İddialar gündemdeki yerini korurken Saadet – Gelecek Grubu konuyu Meclis gündemine taşımak istedi. Saadet - Gelecek Grubu, protestolarda yapılan sert müdahaleler ve gözaltılar hakkında" Genel Görüşme açılmasını önerdi. Saadet - Gelecek Grubu'nun önerisi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. 

Editör: Melisa Aykaç