Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, hükümetin salgın tedbirlerinin uygulanması konusunda sergilediği çifte standardı eleştirdi.

“Dün Sayın Cumhurbaşkanı, yaptığı açıklamayla, mart ayından itibaren kademeli olarak normalleşme sürecine geçileceğinin bir bakıma müjdesini verdi” diyen Karaduman, esnafın bu konudaki şikâyetlerini dile getirdi.

Saadet Lideri Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret Saadet Lideri Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

Karaduman, “Vatandaşlarımızın cevabını merak ettiği bazı soruları iktidara sormak istiyorum” diyerek, sorularını şöyle sıraladı:

“Vatandaşlarımız diyor ki, ‘Kapalı spor salonlarında tıkış tıkış kongre yapılabiliyorsa, kongre salonun dibindeki lokantam, kongre salonun dibindeki lokantam çay ocağım, kafem ve dükkânım neden kapalı?’”

İktidar, spor salonlarının lebâleb / tıka basa / hınca hınç doluluğuyla övünürken, biz neden sosyal mesafeyi ihlâl gerekçesiyle ceza yedik? AK Parti programlarında serbest olan, bize neden yasak?”

Karaduman, icraatlarıyla adeta pandemiyi inkâr eden iktidarın, bu tutumunun ardından da vatandaşlarımızı yasaklara uymaya davet ettiğini belirterek, “İktidara buradan uyarımız, bizi dinlemiyorsa bile en azından kendi bakanını, sağlık bakanını dinlemesidir. Son derece ciddiyetten uzak ve içerisinde bulunduğumuz bu çifte standart uygulamalarını gözler önüne seren bu tavır ve tutumları da hiç kuşkusuz kınıyorum” dedi.