Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekildiğini ve bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Göktaş, bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapılacağını bildirdi.

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "Kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu nedenle Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini öne çekerek bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz" dedi.

4 milyar TL destek

Türkiye Bankalar Birliği'nden güvenlik uyarısı Türkiye Bankalar Birliği'nden güvenlik uyarısı

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay düzenli olarak hanelere destek sağlandığını vurgulayan Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz bu destekle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu ayki ödemelerle birlikte hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapacağız" diye konuştu. Bakan Göktaş, bu ayki ödemelerle birlikte program kapsamında bugüne kadar hanelere toplam 84,3 milyar TL destek sağlandığını ifade etti.

Sosyal yardımların etkinliği artırılıyor

Bakan Göktaş, bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını söyledi. "Sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz" diye ekledi.

Editör: Melisa Aykaç