Bugün saat 10.00 sıralarında Amasya'da merkeze bağlı Yıldız köyündeki akaryakıt istasyonunda bir cinayet meydana geldi. Şengül ailesinin kızı İnci Eser (35), iddiaya göre ailesinin rızası olmadan 1 ay önce Halil Eser (45) ile evlendi. Baba Dursun Şengül (54), bir akaryakıt istasyonunda kızı İnci Eser ve damadı Halil Eser ile karşılaştı. Aralarında çıkan tartışmada Dursun Şengül, otomobilde bulunan damadı Halil Eser ve kızı İnci Eser'e av tüfeğiyle 2 el ateş etti.

Halil Eser, olay yerinde hayatını kaybetti, İnci Eser ise kolundan hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İnci Eser'e sağlıkçılar müdahale etti.

Saldırgan gözaltında

Afrika sıcakları alarmı! AKOM uyardı: Bu saatlerde dışarı çıkmayın Afrika sıcakları alarmı! AKOM uyardı: Bu saatlerde dışarı çıkmayın

Halil Eser’in cenazesi, olay yeri incelemesinin ardından Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Otomobiliyle kaçan Dursun Şengül ise jandarma ekipleri tarafından suç aletiyle yakalanıp gözaltına altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.