Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'nun Sayın Cumhurbaşkanı'nın vizyonuyla hayata geçirildiğini belirtti ve bu fonun gençlerin aile kurmalarını desteklemek için önemli bir adım olduğunu vurguladı.

48 AY VADELİ, 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ, FAİZSİZ

48 ay vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanacağını açıklayan Bakan Göktaş, bu kredinin büyük ilgi gördüğünü ve görmeye devam ettiğini ifade etti. Başvuruların en çok Hatay'dan geldiğini belirten Bakan Göktaş, pilot proje olarak deprem bölgesinden başladıklarını ve Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde projeyi uyguladıklarını söyledi.

TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz TCMB Başkanı Karahan: Dezenflasyonun eşiğindeyiz

Bugüne kadar 8 bin 563 çiftin başvuruda bulunduğunu ve 2013 çifte evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verildiğini dile getiren Bakan Göktaş, gençlerden gelen olumlu geri dönüşlerin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Projeyi zamanla tüm Türkiye'ye yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

21 MAYIS'TA ÖDENMEYE BAŞLAYACAK

Bakan Göktaş, resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerin kredi ödemelerinin 21 Mayıs itibarıyla başlayacağını duyurdu ve gençlere hayırlı olsun dileklerini iletti.