Meteoroloji ve Bakanlık saat vererek uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin 15 derece üstüne çıkacak! Meteoroloji ve Bakanlık saat vererek uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin 15 derece üstüne çıkacak!

"Bu kadarına da pes!" dedirten olay Anatalya'nın Kemer ilçesinde meydana geldi. Çalış Tepe mevkiinde saat 07.00 sıralarında orman yangını çıktı. 2 arazöz ve 15 kişiyle müdahaleye giden Kemer Orman İşletme Şefliği ve Kemer Arama Kurtarma (KEMKUT) ekipleri, yoldan yaklaşık 600 metre yukarıdaki alana ulaştı.

Yangın kontrol altına alındı

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ekipleri de bölgede hazır bekledi. 1 dönümlük alanda etkili olan yangın, ekipler tarafından etrafı çevrilerek kontrol altına alındı. Yangın bölgesinde soğutma çalışmaları sürüyor.1578

Alanda hareketsiz yatıyordu

Diğer yandan, ilk müdahale için yangın noktasına çıkan orman muhafaza görevlisi Mustafa Atcı, yanan alanın ortasında yerde yatan birini fark etti. Kendinden geçmiş halde yatan kişiyi bir süre uğraştıktan sonra kaldıran Atcı, yanındakilerle birlikte ormandan yola kadar indirdi.

Ormanı 'ısınmak' için yakmış

İsminin F.K. (25) olduğu belirlenen kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulansla Kemer Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Çeşitli suçlardan çok sayıda kaydı olduğu belirlenen F.K.'nin ilk ifadesinde alkol aldıktan sonra ısınmak amacıyla ateş yaktığını söylediği öğrenildi. F.K.'nin hastanedeki kontrollerinin ardından şüpheli olarak Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından polis merkezine götürüleceği belirtildi.