CHP Genel Başkanı Özgür Özel Bosna Hersek’te

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Srebrenitsa Katliamı’nın 29. yıl dönümü dolayısıyla gittiği Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Srebrenitsa Katliamı’nın 29. yıl dönümü dolayısıyla bugün Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya geldi. Özel’e, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Parti Meclisi Üyesi Melisa Uğraş eşlik etti. Ziyaret kapsamında çeşitli temaslarda bulunan Özel ve beraberindeki heyet, hem Türkiye’yi hem de CHP’yi temsilen önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

İLK ZİYARET BÜYÜKELÇİ GİRGİN’E

Özgür Özel’in Saraybosna'daki ilk ziyareti Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’e oldu. Bu görüşmede, Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler, bölgesel konular ve Srebrenitsa Katliamı'nın yıl dönümünün önemi ele alındı. Özel, Büyükelçi Girgin ile yaptığı görüşmenin ardından Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığını ziyaret etti.

Sarıgül'ün avukatlarından açıklama Sarıgül'ün avukatlarından açıklama

TÜRK TEMSİL HEYETİ İLE GÖRÜŞME

Özgür Özel, Türk Temsil Heyet Başkanlığındaki ziyaretçi defterini imzaladıktan sonra, Heyet Başkanı tarafından kendisine bir plaket takdim edildi. Özel de CHP adına heyete bir hediye sundu ve bu vesileyle şükranlarını dile getirdi. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Özel, “Burada çok önemli görevler yaptınız. Hepimiz adına çok önemli bir temsili yerine getiriyorsunuz. Ben de bu hediyeyi size CHP ailesi adına büyük bir şükranla takdim ediyorum” dedi.

CHP Lideri Özgür Özel ve Türk Temsil Heyet Başkanı, plaket ve hediyelerin takdim edilmesinin ardından ikili bir görüşme gerçekleştirdi.