CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, partisinin yerel seçimlerdeki sandık güvenliğine ilişkin yaptığı çalışmaları anlattı. İstanbul genelinde 18 bin 137 seçmene seçim kurullarında itiraz ettiklerini belirten Çelik, itirazlarının sonucunda 4 bin 324 seçmenin eski adreslerine gönderildiğini aktardı. İstanbul'un 39 ilçesinde 10 Ocak'tan itibaren okul sorumlularını, avukatları ve bilişim sorunlarını belirlediklerini söyleyen Çelik "2 Şubat tarihinden itibaren sandık güvenliği eğitimlerimizi başlattık. 39 ilçemizde 865 oturumda sandık güvenliği eğitimlerini verdik" dedi.

'Okullarda ikişer avukat görev yapacak'

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Alinur Aktaş dönemine ilişkin usulsüzlüklere Sayıştay kararı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Alinur Aktaş dönemine ilişkin usulsüzlüklere Sayıştay kararı

Açıklamasında, 30 ve üzeri sandık bulunan okullarda iki avukatın görev yapacağını ve okullarda veri akışını sağlamak için bilişim sorumlularının bulunacağını ifade etti. Ayrıca, "Seçim günü veri akışının sağlıklı olacağını" belirterek, seçim sonuçlarının hızlı ve doğru bir şekilde işlenmesi için gerekli teknik altyapının kurulduğunu bildirdi.

"39 ilçede lojistik ağını oluşturduk" diyen Çelik, seçim sürecini yakından takip etmek ve İstanbulluları bilgilendirmek amacıyla basın görevlileri için bir alan belirlediklerini söyledi. Sandık güvenliği eğitimlerine de değinen Çelik, "2 Şubat'tan itibaren başladığımız sandık güvenliği eğitimlerimizi, 39 ilçemizde 865 oturumda verdik" şeklinde konuştu.

'İmamoğlu ile birlikte takip edeceğiz'

Seçim günü büyükşehir belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu ile seçimi takip edeceğimiz karargahımızın hem bilişim altyapısını hem teknik altyapısını oluşturduk. İstanbulluları bilgilendirmek amacıyla basın görevlilerinin seçimi takip edeceği alanı karargahımızda belirledik. 39 ilçemizde lojistik ağımızı oluşturduk.