CHP'li Şahbaz: Seydişehir'de 5 bin kişi hastanelere başvurdu! Bakanlık'tan açıklama bekliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Seydişehir'de yaşanan mide bulantısı ve kusma şikayetlerine ilişkin, yaklaşık 5 bin kişinin hastanelere müracaat ettiğini belirterek Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama beklediklerini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Konya'nın Seydişehir ilçesinde, birçok kişinin mide bulantısı ve kusma şikayetleri nedeniyle hastaneye başvurmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığından açıklama yapılmasını beklediklerini belirterek, “Bayram tatili sona ermeden başlayan bu salgında, yaklaşık 5 bin civarında kişi hastanelere müracaat etti. Olayın nasıl gerçekleştiğini, yetkililerin açıklamasını istiyoruz." dedi.

İçişleri Bakanı: Kimse milletimize şekil yapamaz İçişleri Bakanı: Kimse milletimize şekil yapamaz

Şahbaz, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş ile birlikte son günlerde birçok kişinin mide bulantısı ve kusma şikayeti nedeniyle hastaneye başvurduğu Konya'nın Seydişehir ilçesinde incelemelerde bulundu. Şahbaz, beraberindeki heyetle birlikte Seydişehir Devlet Hastanesini ziyaret edip, hastane yönetiminden konu hakkında bilgi aldı.

"RAPORLAR ELİMİZE GEÇER GEÇMEZ OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP heyetindeki Milletvekili Barış Bektaş, “Seydişehir’imizde ciddi bir salgın yaşandı. Salgının başlamasının üzerinden 4-5 gün geçmesine rağmen yetkililerden hala bir açıklama yapılmamasını doğru bulmuyoruz. Mevcut iktidarın sadece burada değil, başka yerlerde de buna benzer aymazlıklarına defalarca şahit olduk. Aynı ciddiyetsizliği maalesef burada da gösterdiler. Sağlık Bakanlığının konuyla ilgili raporlarını ivedilikle bizlerle ve kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz. Raporlar elimize geçer geçmez ihmal ve kusur var ise bunlar hakkında gerekli işlemin yapılıp yapılmadığının takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Şabhaz da birçok vatandaşın mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere başvurmasına ilişkin, sürecin takipçisi olacaklarını belirtti. Şahbaz, ''Bayram tatili sona ermeden başlayan bu salgında, yaklaşık 5 bin civarında kişi hastanelere ateş, kusma, eklem ağrısı gibi bulgularla müracaat etti. Olayın nasıl gerçekleştiğini, yetkililerin açıklamasını istiyoruz. Bu süreçte halkın sağlığını korumak için büyük çaba gösteren sağlık personeline teşekkür ediyoruz. Sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz." dedi.