Türkiye, 8 gün sonra yerel seçimlerde yönetimleri belirlemek için sandık başına gidecek. Siyasi partiler ve belediye başkan adayları sahada vatandaşlarla bir araya gelerek çalışmalarını anlatıyor.

'Sıkıntıları çözmek boynumuzun borcu'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Karabük mitinginde vatandaşlara konuştu. Erdoğan, ekonomide gelişmelere işaret ederek "Çalışanlarımızın, emeklilerimizin yaşadığı sıkıntılarının çözümü boynumuzun borcudur. Türkiye'yi 21 yılda nasıl büyüttüysek yine büyüteceğiz. Refah kaybını telafi edeceğiz" dedi.

Beyoğlu'nda İsrail protestosunda polis şiddeti: Ters kelepçe, darp, gözaltı... Beyoğlu'nda İsrail protestosunda polis şiddeti: Ters kelepçe, darp, gözaltı...

Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle:

"Karabük, Türkiye sanayisinin can damarları arasında yer alıyor. Ekonomimize eşsiz katkılar sunuyor.

Ülkemiz ve milletimiz için rahmettir

Karabük hem güzel hem merhametli bir şehir olarak ülkemiz ve milletimiz için rahmettir. Mayıs ayında yapılan seçimlerde kardeşinize yüzde 64'e varan oranlarda destek verdiniz.

Çalışanlarımızın, emeklilerimizin yaşadığı sıkıntılarının çözümü boynumuzun borcudur. Bunlar meydanlar söz verip göreve gelince unutmayı iyi bilirler.

Refah kaybını telafi edeceğiz

Türkiye'yi 21 yılda nasıl büyüttüysek yine büyüteceğiz. Refah kaybını telafi edeceğiz.

Azimle ve sabırla çalışarak üstesinden gelemeyeceğimiz yoktur. Yeter ki aramıza fitnecileri sokmayalım.

6'lı masa ne oldu? Parlamentoda bunlardan biri yok, hepsi de gitti. Dağıldılar gittiler. Ankara'da bir daire ona tutmuşlar. Kim o? Şimdi o dairede takip ediyor. Tüm suçu Bay Kemal'in sırtına yüklediler.

Ortak aday çıkarıp pazarlık yapıyor

Sorsan ittifak yapmadık diyorlar. CHP ve DEM birçok yerde ortak aday çıkarıp pazarlık yapıyor.

Hangi meseleyi ele alırsak alalım karşımıza benzer manzaralar çıkıyor. Şimdi bir de valiz valiz para görüntüleri çıktı. Dolar mı dersin, euro mu dersin. İnsanımızı bu kadar utandırmaya kimsenin hakkı olmamalı.

21 yılda 94 milyar lira kamu yatırımı

Bizim davamız Türkiye Yüzyılı davasını inşa etme anlayışıdır. Karabük'te 21 yılda 94 milyar lira kamu yatırımı yaptık. Karabüklü iş verenlerimizi 1,1 milyar lirayı aşan prim teşviki sağladık. Enerjide merkez, Eskipazar, Safranbolu ve Yenice'ye doğal gaz arzını sağladık."