Adana'da müteahhit A.K.'ın (46), yapıp sattığı bir dairenin kime ait olduğu yılan hikayesine döndü. A.K., daireyi satın alan kişinin kendisine karşılıksız çek verdiği için mağdur olduğunu ileri sürdü. A.K. daireyi satın alan kişiyi mahkemeye verince o da dairenin elinden gitmemesi için başkasına sattığını öne sürdü. A.K., daireyi H.K. (52) isimli şahsın satın aldığını ancak bunun da hileli satış olduğunu, daireyi ilk satın alan ve parayı vermeyen şahsın H.K.'yi tanıdığını iddia etti.

Duvar ördü, pankart astı

Dolandırıldığını öne süren A.K., geçtiğimiz ay dairesinin kapısına duvar ördü. Daha sonrada mahkemeye intikal eden olay nedeniyle binanın girişine 'Müteahhit firma dışında yapılan alım satımlardan doğacak mağduriyetten müteahhit firma kesinlikle sorumlu değildir' yazısı astı.

'Ben kendi paramın gittiğine yanmıyorum ama bu adam dolandırıcılık yapıyor.' diyen müteahhit A.K., 2 milyon lira zararını istediğini belirtti. Dolandırıldığını söyleyen müteahhit, binanın girişine yazı asmak zorunda kaldığını ifade etti.

Otomobil, köprüden baraj gölüne düştü: Bir aile yok oldu Otomobil, köprüden baraj gölüne düştü: Bir aile yok oldu

'İddialar gerçek dışı'

H.K. ise iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi. H.K. müteahhit A.K.'ın para verip satın aldığı eve girmesine engel olduğunu, evin kapısına duvar ördüğünü, A.K.'ın söylediği gibi evi aldığı kişiyi hiç tanımadığını, müteahhit ile mahkemelik olduklarını dile getirdi.