Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız. Mesajların gereğini yapacağız. 14 ve 28 Mayıs ile 31 Mart seçim sonuçları arasındaki negatif ayrışmayı tüm yönleriyle asla kolaycılığa kaçmadan ele alacağız. Milletimizle gönül köprülerimizi tekrar güçlendirirken, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın surlarında gedik açma girişimlerine fırsat vermeyeceğiz. Siyaset belli çerçevede, belli sınırlar içinde yapılır. Yumuşama adı altında kimliğimizden, duruşumuzdan ve kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz.Siyasetin, özellikle de muhalefetin yıkıcı, yıpratıcı, ötekileştirici bir zemin üzerinde ilerlemesi Türkiye'ye fayda değil zarar getirir. Terör karşısında iktidarı muhalefeti ortak bir tavır geliştirebildiğinde sadece gerilim düşmekle kalmayacak, terör de artık tamamen miadını dolduracaktır. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yapacağı iadei ziyarete ilişkin "Kurban Bayramından önce ben de kendisine iadeiziyarette bulunacağım" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin "Darbe anayasasının sivil ve özgürlükçü anayasa ile değiştirilmesi konusunda el ele verebilirsek sadece siyasetin havası değil, ülkemizin bahtı da değişecek" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, ekonomide yaşanan son gelişmeler ve enflasyona ilişkin "Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 5,7 büyüdü. Ekonomimiz Kovid-19 tedbirlerinin uygulandığı 2020'nin ikinci çeyreğinden sonra üst üste 15 çeyrek büyüdü. "Enflasyon inşallah yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine girecek. Açıklanan verilerin neredeyse tamamı, Orta Vadeli Programa uygun seyrediyor" dedi. 

Erdoğan, Gazze'de 7 Ekim'den bugüne işgalci İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırıma ilişkin "7 Ekim'den beri Gazze'de yaşanan katliama en güçlü tepkiyi gösteren, bununla kalmayıp İsrail'e karşı somut tedbirler alan tek ülkeyiz" açıklamasını yaptı. 

Bursa Valiliği'nden Sinan Ateş'in ablasının takip edildiği iddiasına yönelik açıklama Bursa Valiliği'nden Sinan Ateş'in ablasının takip edildiği iddiasına yönelik açıklama

Editör: Hümeyra Kaya