Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda partililere seslenen Erdoğan, enflasyonun düşüşü için yeni hedefi açıkladı ve 8 ay sonrasını işaret etti. Erdoğan ayrıca konuşmasında seçim sürecine ilişkin parti mensuplarına uyarılarda bulunurken 3 endişesini paylaştı.

Şubat-Mart aylarında enflasyon kontrol altında 

Hayat pahalılığını bildiklerini ve aldıkları kararların isabetli olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Dünyanın resesyonun eşiğinde bulunması ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yönüyle büyütme esasına dayanan programımızın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. İnsanlarımızın alım güçleri belki yüksek enflasyon sebebiyle bir miktar düştük. Kimseyi işsiz, aç, açıkta bırakmadık. İnşallah önümüzdeki Şubat-Mart aylarıyla birlikte enflasyonu da kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"İnsanlara gece gündüz 3 konuyu anlatacağız"

Toplumun  siyasi tercihlerinde ekonominin önemli olduğunu ancak tek belirleyiciğinin bu olmadığını anlatan Erdoğan, endişesini dile getirdiği 3 konuyu paylaştı. 

Erdoğan, Türkiye'nin dünü ve bugününü anlatarak hafızaların canlı tutulmasını, ülkenin yeniden yapılanma sürecine girdiğini ve ülkede yaşanacak yönetim eksikliğinin bedel ödeteceğini vurguladı. İşte Erdoğan'ın, endişelendiği ve seçmenle diyaloğa girecek partililerden istediği 3 başlık;  

Birincisi, 20 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimizdir. Ülkemize sağladığımız demokratik ve ekonomik kazanımları, eskiyle mukayesili bir şekilde ortaya koyarak hafızaları sürekli canlı tutmalıyız.

Karamollaoğlu: İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz Karamollaoğlu: İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz

İkinci olarak, bu alt yapı ile ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi anlatacağız. Dünyanın siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılandığı bir süreçte Türkiye'yi hak ettiği konuma ancak biz getirdik, biz getirebiliriz.

Üçüncüsü, karşımızdaki güruhun, ülkemizin ve her bir insanımızın geleceğine nasıl bir zarar verebileceğini biz anlatacağız. Koalisyon dönemlerinin ülkemize maliyeti ile, bölgemizdeki devletlerin güçlü yönetim eksikliği sebebiyle ödediği acı bedeller ortadadır. En son NATO zirvesini izlediniz