Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 42 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 4 Haziran Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü'ne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Birleşmiş Milletler'e çağrıda bulunan Erdoğan, "Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya davet ediyorum." dedi.

"Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü’nde, 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavrumuzu hüzünle yâd ediyorum." diyen Erdoğan, katledilenin sadece çocuklar ve bebekler olmadığının altını çizdi.

Erdoğan, insanlığın katledildiğini ifade edip "Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır." diye konuştu.

"Harekete geçmeye davet ediyorum"

"Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Aksa Tufanı aydınlatması ile gördük ki İslam Dünyası birkaç istisnası ile Siyonizm’in etkisine girmiş” “Aksa Tufanı aydınlatması ile gördük ki İslam Dünyası birkaç istisnası ile Siyonizm’in etkisine girmiş”

"Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum. Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceğiz."

Editör: Melisa Aykaç