Devlet, çiftçiye verdiğini mazot ile geri alıyor Devlet, çiftçiye verdiğini mazot ile geri alıyor

Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Seçimlere giren siyasi partiler sahada çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ancak bu süreçte AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP ve DEM Parti hazineden yardım alırken Saadet Partisi bu imkandan yararlanamıyor. İsraftan kaçınma anlayışından uzak olan AK Parti ve belediyeleri ise hazine yardımının yanı sıra kendilerindeki belediyelerin kamu kaynaklarından da faydalanıyor. 

Partiler sokaklarda esnafla vatandaşlarla bir araya gelerek bir dizi ziyaretlerini sürdürüyor. Kimi partiler ise ziyaretlerin yanı sıra seçmenin evlerine hediyelikler gönderiyor. AK Parti Esenler Belediyesi'de mevcuttaki başkan ve yeniden aday olan Tevfik Göksu için belediyenin bütçesinden vatandaşlara kahve dağıttı. Konuyu sosyal medya hesabından gündeme taşıyan Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan adayı İbrahim Bitiş, “Belediyenin bütçesi tüm vatandaşlara aittir, o bütçede tüyü bitmemiş yetimi hakkı vardır."G J Sv J X5 X U A Afgn

İktidar sık sık "gerçek belediyecilik AK Parti belediyeciliği" söylemlerine ve davadan ayrılarak Milli Görüş'ün kaidelerini terk ettikleri halde '94 ruhu' söylemleri ile Merhum lider Necmettin Erbakan dönemindeki belediyecilik anlayışını hatırlatsa da mevcuttaki hal o dönemin yitirildiğinin en net göstergesidir. Bu duruma da tepki gösteren Bitiş, "94 Ruhu söylemekle olmuyor, kamu bütçesini partinizin reklamı için harcayamazsınız!" dedi.