Fenerbahçe'de transfer gelişmeleri: Çağlar Söyüncü ve Oosterwolde'nin durumu

Fenerbahçe'ye devre arası kiralık olarak gelen Çağlar Söyüncü ilk döneminde sallandı.

Hem hazır olmaması hem de eski sakatlıklarının etkisi onun istenilen performansı göstermesini engelledi. Milli yıldız sezonun son bölümünde ise kalitesini sahaya yansıttı; değerini kanıtladı.

Takımın yeni teknik patronu Jose Mourinho da Atletico Madrid’den kiralanan Çağlar’ın takımda tutulması yönünde rapor verince yönetim harekete geçti.

4-5 MİLYON EURO'YA BİTEBİLİR

"Yeterli beslenemiyoruz hastaneler emekli dolu" "Yeterli beslenemiyoruz hastaneler emekli dolu"

Eldeki kadronun korunmasını isteyen Mourinho, Çağlar’la ilgili olumlu görüş bildirdi. Premier League’den de tanığını başarılı stoper için “Bu kalitedeki bir  oyuncuyu bırakmayın” ifadelerini kullandı.

Yönetim de İspanyollar ile gerçekleştirdikleri görüşmeleri son aşamaya taşıdı. Fenerbahçe bonservis talebini 4-5 milyon Euro bandında indirmeye çalışıyor.

Atletico tarafı ise 10 milyon Euro’dan kapıyı açtı ancak mutlu son çok yakın.

TEDAVİ GÖRÜYOR

Sakatlığı nedeniyle Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkarılan Çağlar Söyüncü’nün tedavisine devam ediliyor. Fenerbahçe’nin çok istediği oyuncuyla

ilgili Atletico başka kulüplerden de teklif bekliyor. İspanyollar, kiralamayı da düşünebilir.

OOSTERWOLDE 30 MİLYON EURO

Jayden Oosterwolde'nin talipleri artıyor, Fenerbahçe ise gelişmeleri takip ediyor.

PSV’den sonra Napoli ve West Ham United, Hollandalı solak savunmacının peşinde. Başkan Ali Koç, “Olağanüstü bir teklif olmadığı takdirde tüm oyuncuları elde tutmak istiyoruz” demişti ve Oosterwolde’nin bonservis bedeli 30 milyon Euro olarak belirlendi.

Bu rakamın bir bölümü Parma’ya gidecek. Hollandalı da Avrupa’da oynamak istiyor.