Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, işgal altındaki Batı Şeria'nın merkezindeki Ramallah şehrinde Filistin yönetiminin genişletilmiş toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılışında konuşan Abbas, bu toplantıyı İsrail'in aylardır sürdürdüğü saldırıları nedeniyle Filistin halkının Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde yaşadığı koşulları görüşmek için düzenlediklerini dile getirdi.

Fransa Meclisi'nde Filistin bayrağı açan muhalif milletvekiline men cezası Fransa Meclisi'nde Filistin bayrağı açan muhalif milletvekiline men cezası

Abbas, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümeti ve işgal ordusu, vatandaşları zorla tehcir etme amacıyla Gazze Şeridi'ndeki çeşitli şehirlere, özellikle de Refah şehrine karşı saldırılarını sürdürmekte ısrar ediyor; biz bunu kabul etmeyeceğiz, kardeşlerimiz ve dünya da kabul etmeyecektir.” dedi.

Özellikle Refah'taki durumun son derece tehlikeli ve zor hale geldiğini, Filistin yönetiminin hızla harekete geçmesini gerektirdiğini belirten Abbas, İsrail'in saldırılarını önlemek ve Filistin halkını topraklarından ve ülkesinden kovacak her türlü icraatı durdurmak amacıyla bugün bu konuyu görüşmek üzere toplandıklarını söyledi.

Filistin'in iç meseleleriyle ilgili ise Abbas, Filistin halkının "tek meşru temsilcisi" olan Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) çatısı altında ulusal birliği güçlendirme çabalarının devam ettiğini vurguladı.