Gazze'de soykırıma ortak olan SOCAR'ın Ceosu  Elchin Ibadov'un Hukuk Danışmanı bugün Galatasay Üniversitesi'ne gelerek öğrencilere bir konferans verdi. 
Galatasaray Üniversitesi öğrencileri, konferans için okullarına gelen SOCAR yetkilisini protesto etti. 

Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs, Türkiye'nin etkin garantisi altında geleceğe güvenle ilerleyecek Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs, Türkiye'nin etkin garantisi altında geleceğe güvenle ilerleyecek

Galatasaray Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılan açıklamada "Üniversitemizde soykırıma petrol taşıyan SOCAR'ın Ceosu'nun hukuk danışmanı konuşma yapıyor. Katil İsrail'in işbirlikçisi SOCAR'ın kampüsümüzde yeri yok! Biz Galatasaray Üniversitesi öğrencilerine burs vereceklerini öne sürerek soykırıma destek veren SOCAR'ın meşrulaştırılmasını kabul etmiyoruz. SOCAR'ın parasına muhtaç değiliz. Milyarlarca liralık sermayesi olan bu şirket 2 öğrenciye burs verip reklam yapacaklar diye biz öğrencilerin barınma ve beslenme gibi temel sorunları bahane ediliyor. Vereceğiniz burs sorunlarımızın çözümü olmadığı gibi işbirlikçilerin de kanlı parasıdır. Gençlik SOCAR'ı ifşa ederken temsilcilerinin kampüsümüze davet edilmesini kabul etmiyoruz. Küresel öğrenci intifadasını destekleyen paylaşımlar yapan üniversite yönetimini bu konuda somut adım atmaya SOCAR'a reklam yaptırmayacağını açıklamaya davet ediyoruz. Nehirden denize özgür Filistin!" ifadelerini kullandı.