Gaziantep'te İslahiye-Hatay kara yolunun Ağabey mevkiinde dün (6 Mayıs) katliam gibi kaza meydana geldi. Latif Örs'ün kullandığı 27 K 5127 plakalı minibüs ile Mehmet Göğüş idaresindeki 27 AJT 349 plakalı çimento yüklü araç çarpıştı. Kazada aralarında öğrencilerin de 9 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi ise yaralandı.

Beton mikseri sürücüsü tutuklandı

Malatya'da bir fabrikada gıda zehirlenmesi! 59 işçi tedavi altına alındı Malatya'da bir fabrikada gıda zehirlenmesi! 59 işçi tedavi altına alındı

Kazayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında hastaneye kaldırılan beton mikserinin sürücüsü Mehmet Göğüş, tedavisinin ardından gözaltına alındı. Hakkında hazırlanan evrakla adliyeye sevk edilen Göğüş, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facia göz göre göre gelmiş

Kazanın bilirkişi raporunda ihmaller zinciri ortaya çıktı. Bilirkişi raporunda, tanker sürücüsünün 6 trafik kuralını ihlal ettiği, azami hız limitini aştığı belirlendi.

Raporda, beton yüklü aracın sürücüsünün hız limitini aştığı, yoldaki 3 trafik levhasını dikkate almadığı, dikkatsiz, özensiz ve kontrolsüz araç kullandığı, fren izinin ise bulunmadığı vurgulandı.