Anadolu Ajansı'nın (AA) aktardığına göre Gazze'ye gönderilen havadan yardımlarda kaza yaşandı.

Hava yoluyla Gazze'nin kuzeyine indirilen yardımlara bağlı olan paraşütlerin açılmadığı bildirildi.

Bunun üzerine havadan atılan yardım kutularının bölgede toplanan Filistinlilerin üzerine düşmesi sonucu can kayıpları meydana geldiği kaydedildi.

Gazze Şeridi'ne yardım taşıyan uçakların havadan indirdiği insani yardım kutularının paraşütlerinin açılmaması ve bölgede yardım bekleyen Filistinlilerin üzerine düşmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.

Görgü tanıkları, kutuların Gazze kentinin kuzeyindeki Şati Mülteci Kampı ve Cela Caddesi bölgelerinde insani yardım bekleyen sivillerin üzerine düştüğünü aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 yıl sonra Irak'ta: Kalkınma Yolu Anlaşması imzalandı Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 yıl sonra Irak'ta: Kalkınma Yolu Anlaşması imzalandı

Ölü ve yaralılar var

Hastane kaynakları da Gazze'deki ihtiyaç sahiplerinin havadan bırakılan yardımların inmesini beklediğini, paraşütlerin açılmaması nedeniyle hızla düşen kutuların isabet etmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğunu belirtti.

Kaynaklar, yaralıların Gazze kentindeki Şifa ve el-Ehli Baptist Hastanelerine götürüldüğünü kaydetti.

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar, Umman ve Bahreyn son bir haftadır Gazze Şeridi'ne havadan yardım indirilmesine yönelik ortak operasyonlar düzenliyor.

Daha önce de Gazze'ye havadan atılan yardımların denize düşmesi nedeniyle yardımlara ulaşmak isteyen Filistinliler zor anlar yaşamıştı.

Bazılarının küçük balıkçı tekneleriyle bazılarının ise yüzerek insani yardımlara ulaşmak için denize girdikleri görülmüştü.