• DOLAR 32,25 %0.14
  • EURO 35,00 %0.27
  • ALTIN 2.418,85 %0.37
  • BİST100 10.677 %-1.07
  • BITCOIN 68.799 %0.18
  • ETHERIUM 3.750 %2.02
20°

Sinema Haberleri

sinema haberleri ve güncel sinema gelişmeleri, sinema ile ilgili tüm video, sinema fotoğrafları ve sinema haberleri TV5.com.tr sitemizde


KÜLTÜR - SANAT

Sinema salonlarında bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona 8 yapım izleyiciyle buluşacak.

KÜLTÜR - SANAT

İstinye Üniversitesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle "Sinema ve Yapay Zeka" etkinliği gerçekleştirildi.

KÜLTÜR - SANAT

Sinema salonlarında bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona 11 yapım izleyiciyle buluşacak.

KÜLTÜR - SANAT

77. Cannes Film Festivali'nin sinema dünyasından pek çok ünlünün katıldığı açılış töreni sektör çalışanlarının eylemine sahne oldu.

KÜLTÜR - SANAT

Yönetmen koltuğunda Wes Ball'un oturduğu "Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık" aksiyon ve macera sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

KÜLTÜR - SANAT

Başrolleri Bülent Emrah Parlak, Erkan Petekkaya, Batuhan Sert ve Erkan Çelik'in paylaştığı komedi filmi "Üç Günlük Dünya"nın galası yapıldı.

KÜLTÜR - SANAT

Aksiyon tutkunlarının ilgisini çekmeye aday "İç Savaş", Amerika Birleşik Devletleri'nin 19 eyaletinin birlikten ayrılması sonrası çöküşün eşiğine gelmesini konu ediniyor.

KÜLTÜR - SANAT

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 43. kez düzenlenen "İstanbul Film Festivali", 17-28 Nisan'da sinemaseverlerle buluşacak.

KÜLTÜR - SANAT

Dev Patel'in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan "Maymun Adam", bir adamın annesini öldüren ve sistematik olarak yoksulları ve güçsüzleri...

KÜLTÜR - SANAT

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, 10 film vizyona girecek

KÜLTÜR - SANAT

Kültür, sanat, bilim, spor, siyaset ve iş dünyasının duayen isimlerini "Türkiye'nin Çınarları" projesi kapsamında fotoğraflayan Anadolu Ajansı, 76 yaşındaki sanatçı...

KÜLTÜR - SANAT

Sinema salonlarında bu hafta altısı yerli, 13 film vizyona girecek.

KÜLTÜR - SANAT

Aralarında OpenAI'ın geliştirdiği "Sora"nın da bulunduğu metinden görüntüler oluşturan yapay zeka modelleriyle film fikirleri bütçe gerektirmeden hayata geçirilebilecek.

KÜLTÜR - SANAT

Türkiye'nin müzik sahnesine damga vuran efsane isimlerden Cem Karaca'nın hayatı, "Cem Karaca'nın Gözyaşları" adlı filmle beyaz perdeye taşınıyor. 25 Aralık...

KÜLTÜR - SANAT

Yeşilçam'ın birçok önemli filminin ses mühendisi Necip Sarıcı'nın hayatını konu eden "Sinema Hakikatinin İçinde Uzun Bir Yolculuk: Necip Sarıcı" belgeseli,...

KÜLTÜR - SANAT

Prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilen, Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kuru Otlar Üstüne" filmi, Atatürk Kültür Merkezi Yeşilçam Sineması'nda izleyiciyle buluşacak.

KÜLTÜR - SANAT

2023 boyunca en çok izlenen 10 filmden 4'ü yerli yapım oldu.

KÜLTÜR - SANAT

Türkiye'deki sinema salonlarında 2023 yılının son haftasında ikisi yerli 7 film vizyona girecek.

KÜLTÜR - SANAT

Gazze paylaşımı nedeniyle işine son verilen başrol oyuncusu Melissa Barrera ile gündeme gelen Çığlık-7 adlı filmin yönetmeni Christopher Landon, 'yapımın...

KÜLTÜR - SANAT

Cihannüma Dayanışma ve İş Birliği Derneği tarafından düzenlenen "Perdeden, Dijital Platformlara; Türkiye'de Sinema" başlıklı panel ve açık oturumlar Balıkesir'de gerçekleştirildi.

KÜLTÜR - SANAT

Bingöl'de çektikleri üç kısa film ile ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül alan öğretmenler, sinemaya yeni yetenekler kazandırmak için gönüllü eğitim...

KÜLTÜR - SANAT

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün destekleriyle "20. Geleceğin Sineması" yarışmasının ödülleri, Nişantaşı Üniversitesinde verildi.

KÜLTÜR - SANAT

Film restorasyonları ile bilinen Kundura Sinema 5. yaşını klasikler ile kutluyor. Restore Klasikler programıyla geçmişi birlikte hatırlamaya davet ediyor.

KÜLTÜR - SANAT

Bu sene, on birincisinin gerçekleştirileceği festivalde, Türk ve dünya sinemasında son dönemde ilgi çeken yapımlar izleyiciyle buluşacak.

Yüksek enflasyon ve zamlar, neredeyse vatandaşa 'lüks' haline gelen eğlence sektörünü yine vurdu. Sinema, tiyatro, konser, maç gibi etkinliklerin bilet...