• DOLAR 32,83 %-0.06
  • EURO 35,69 %-0.02
  • ALTIN 2.549,54 %0.17
  • BİST100 11.090 %0.00
  • BITCOIN 66.053 %-0.52
  • ETHERIUM 3.423 %-1.1
27°

Tarih Haberleri

tarih haberleri ve güncel tarih gelişmeleri, tarih ile ilgili tüm video, tarih fotoğrafları ve tarih haberleri TV5.com.tr sitemizde


GÜNDEM

CHP'li belediyeler, geçim sıkıntısı çeken emeklilere yönelik sosyal yardımları "Emekli Halk Kart" uygulamasıyla sunacak. Uygulamanın ekim ayında başlayacağı açıklandı.

GÜNDEM

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Çukurova Havalimanı'nın 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılacağını açıkladı.

GÜNDEM

Ev sahiplerinin tek taraflı olarak kiracılara tahliye taahhütnamesi imzalatması kiracıların korkulu rüyası haline geldi.

EKONOMİ

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, en düşük emekli maaşlarına ilişkin yürütülen çalışma hakkında konuştu. Güler emekli maaşları için tarih...

KÜLTÜR - SANAT

Türk halk edebiyatı alanında yaptığı çalışmalarla tanınan tarihçi, edebiyatçı, araştırmacı ve politikacı Ord. Prof. Dr. Mehmet Fuad Köprülü'nün vefatının üzerinden...

YURT HABERLERİ

Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren mevsim normallerine inecek.

Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi'nde Ayasofya'nın 1700 yıllık tarihi görsel bir şölenle yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşuyor.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri tarafından 2018'den bu yana kazı çalışmalarının sürdürüldüğü Haydarpaşa Gar Sahası, 17-26 Mayıs 'Müzeler Haftası' kapsamında ziyarete açıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel’e tebrik ziyaretinde, ilçenin kent için önemini vurguladı.

GÜNDEM

Geçtiğimiz hafta art arda depremlerle sarsılan Tokat'ta birçok ev hasar alırken sarsıntıların etkisiyle sıvası dökülen eski kuran kursun duvarlarının içinden...

GÜNDEM

Yüksek Seçim Kurulunun takvimine göre,  iptal edilen seçimlerin yenileceği 2 Haziran 2024 Pazar günü, LGS Sınavı’nın da olması nedeniyle, öğrenciler...

KÜLTÜR - SANAT

Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstanbul Devlet Opera ve Balesinin (İDOB) "Mezopotamya'dan Ege'ye" başlıklı konserinde anlatıcı olarak sanatseverlerle buluştu.

KÜLTÜR - SANAT

Restore edilen 22 odalı Velipaşa Hanı'nda kentin tarihi ve kültürel birikimi ziyaretçilere sunulacak.

İsrail, 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne başlattığı saldırılarda cami, kilise ve müzeleri doğrudan hedef alarak, onlarca tarihi yapıyı yok etti.