Hizbullah, İsrail'e yönelik düzenlenen operasyonlar hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, Lübnan'a ait ancak İsrail işgali altındaki Kafr Şubaa Tepeleri'ndeki Ramsa ve es-Smaki askeri mevzilerinin güdümlü füze ile vurulduğu ifade edildi.

Ayrıca İsrail askerlerinin toplanma noktası olan Hale Varde bölgesi ile Metula yerleşim birimine 3 defa farklı aralıklarla füzelerle operasyon gerçekleştirildiği aktarıldı.

Hizbullah daha sonra yaptığı açıklamada, Biram askeri üssüne roketler, gözetleme cihazlarının bulunduğu Cel el Deyr ile Misgav Am üssüne uygun silahlarla operasyon yapıldığını belirtti.

Lübnan resmi ajansı NNA'nın geçtiği habere göre ise İsrail ordusunun topçu atışlarıyla Deyr Mimas ile Kfarkilla beldeleri arasındaki bölgeyi hedef aldığı kaydedildi.

Siyonistlerin Filistin’i nüfussuzlaştırma politikası 1948'ten bu yana devam ediyor Siyonistlerin Filistin’i nüfussuzlaştırma politikası 1948'ten bu yana devam ediyor

İsrail devlet televizyonu KAN'ın haberinde Lübnan'dan Avivim yerleşim birimine 2 adet güdümlü füzenin fırlatıldığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı ancak bazı bölgelerde yangın çıktığı belirtildi.

Haberde, Metula yerleşim birimine de 5 adet güdümlü füze fırlatıldığı ve füzelerin boş alanlara düştüğü öne sürüldü.