Sözcü'de yer alan habere göre, Sayıştay kamu idarelerine ihale konusu işle doğrudan ilgisi olmayan unsurların ihalelere dahil edilmemesi uyarısını yaparken, Malatya’nın AK Partili Pütürge Belediyesi bir skandalına imza attı. Başkanlık 10 Mayıs’ta “Belediye hizmet binası çevre düzenleme” ihalesine çıktı. Şartnamede ilginç bir detay yer aldı. Belediye kendi hizmet binasına çevre düzenlemesi yaparken, Recep Tayyip Erdoğan’ın adı verilen millet bahçesini de unutmadı.

DMM, "Akrabalarınızı e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz" iddiasını yalanladı DMM, "Akrabalarınızı e-Devlet üzerinden akrabalıktan çıkarabilirsiniz" iddiasını yalanladı

BİR AYDA BİTECEK

Millet bahçesine biri 1360x120 cm, kompozit zemin üzeri gold krom harf ışıklı tabela temini montajı ve bir diğeri 500x70 cm kompozit zemin üzeri gold krom harf ışıklı tabela temini ve montajı yaptıracağını ilan etti. İhale 3 Haziran 2024’te sonuçlandı ve 7 milyon 140 bin TL ödendi. İşin bir ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Pütürge Belediye Hizmet Binası 2022 yılında 6 milyon 699 bin TL’ye mal edilmişti. Hizmet binasının ikmal ihalesi yani tamamlama ihalesi ise 11 Ağustos 2022’te sonuçlanmış 16 milyon 750 bin TL ödenmişti.. Pütürge’deki Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içinse 5 Mayıs 2022’de 4 milyon 735 bin TL’lik sözleşme yapılmıştı.