İnternet fiyatlarına zam: Bin 720 TL'ye kadar çıkacak!

Türk Telekom, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde tarife fiyatlarına yüzde 15 oranında zam yapacağını duyurdu.

Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon şirketi Türk Telekom, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren internet fiyatlarına bir zam yapacağını duyurdu. Kurumun resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, zam oranı ortalama olarak yüzde 15 olacak.

Yapılan duyuruda, "1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren; Evde/İşte İnternet tarifelerinin liste fiyatı, MEB tarifelerinin liste fiyatı, Yalın/Alo erişim liste fiyatı ve Alo dakika paketlerinin liste fiyatı, Statik IP liste fiyatı ve Tek Seferlik İşlem ücretlerinde (nakil, devir, hat dondurma, hat kapama) güncelleme yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, sadece taahhütsüz durumda olan müşterilerin etkileneceği belirtilirken, taahhütlü müşterilerin taahhüt süreleri boyunca herhangi bir fiyat değişikliğinden etkilenmeyeceği vurgulandı. Ayrıca, taahhütsüz müşterilerin avantajlı kampanyalara katılarak fiyat değişikliklerinden etkilenmeden hizmetlerine devam edebilecekleri ifade edildi.

LGS'ye giren öğrenci dava açtı: 'Soru iptal edilsin ya da cevabı değiştirilsin' LGS'ye giren öğrenci dava açtı: 'Soru iptal edilsin ya da cevabı değiştirilsin'

YENİ FİYATLAR NASIL OLACAK?

Yapılacak zamın ardından bireysel ve kurumsal tarifelerde en düşük internet paketinin fiyatı 650 TL'den 755 TL'ye yükselecek. En yüksek hız sunan limitsiz paketin fiyatı ise 1500 TL'den 1720 TL'ye çıkacak.

Ayrıca, hat dondurma işlemi 300 liradan 360 liraya, hat kapatma ücreti 179 liradan 225 liraya, devir ücreti 209 liradan 249 liraya, nakil ücreti ise 450 liradan 540 liraya çıkarılacak.

Editör: Yunus Tutkun