İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin içinde bulunduğu helikopter dün akşam saatlerinde olumsuz hava koşulları sebebiyle sert iniş yaptı. Kazadan 15 saat sonra bölgeye ulaşan ekipler, enkaz alanında yaşam belirtisi olmadığını açıkladı.

Bu açıklamada kısa bir süre sonra, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Emir Abdullahiyan'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

İran'da 5 günlük yas ilan edildi

IRNA, İran hükümetinin acil olarak toplandığını bildirdi. İran devlet televizyonu, "Helikopterin dağ zirvesine çarptığı düşünülüyor" açıklamasında bulundu. İran'da 5 günlük ulusal yas ilan edildi, İran dini lideri Hamaney, "Yönetimden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhbir sorumlu" açıklamasını yaptı.

Tek aday olan Mark Rutte'nin Ekim'de NATO Genel Sekreteri olması bekleniyor Tek aday olan Mark Rutte'nin Ekim'de NATO Genel Sekreteri olması bekleniyor

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından başsağlığı mesajı paylaştı. Erdoğan paylaşımında, "Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız" dedi.