İşgalci İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nuseyrat Mülteci Kampı'nda bir evi bombaladığı belirtildi. Söz konusu hava saldırısı sonucu aralarında çocukların da olduğu 14 sivilin şehit olduğu, onlarca kişinin yaralandığı aktarılırken, İsrail savaş uçaklarının Gazze kentinde de bir evi bombaladığı ifade edildi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahya kentini topçu atışlarıyla hedef aldığı vurgulanan haberde, kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı'na yönelik topçu atışlarının da gece boyu sürdüğü bilgisi paylaşıldı.

Hamas Siyasi Büro Üyesi'nden ateşkes açıklaması: Biz ulaşan bir bilgi yok Hamas Siyasi Büro Üyesi'nden ateşkes açıklaması: Biz ulaşan bir bilgi yok

Gazze'de son durum

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849'u kadın olmak üzere 35 bin 91 Filistinli şehit oldu, 78 bin 827 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.